Kadına Dair Herşey

Saçlarım Kuru Ve Çabuk Kırılıyor Ne Yapmam Gerekiyor?

Saçlarım Kuru Ve Çabuk Kırılıyor Ne Yapmam Gerekiyor?

 

Saç sorunları arasında en çok rastlanan “Saçlarım Kuru Ve Çabuk Kırılıyor Ne Yapmam Gerekiyor?” sorusudur. Bunun cevabı aslında bir zeytinyağı ile verilebilecek kadar basittir.

Ancak insanlar saçlarında herhangi bir sorun yokken, saç bakımı yaptırmayı ya da yapmayı uygun bulmazlar. Gereksiz bulunan bu saç bakımları, saçlar sağlıyken bile yapılmalıdır. Özellikle dış etkenler sonucu çok fazla yıpranan ve kuruyan saçlar, saç bakım maskeleri kullanılarak nemlendirilmelidir.

Sağlıklı beslenen saçlar daha çabuk uzar ve kolay kırılmaz. Bunun için öncelikle saçların kuruma nedenlerini bir sıralayalım.

  • Saçlar güneşin etkileri sonucu kuruyup kırılabilirler,
  • Çok sık saç boyamak,
  • Saçlara fön ve maşa işlemi yaptırmak,
  • Saçların yanlış şampuanlar kullanılarak yıkanma gibi bir çok nedenden dolayı kururlar.

Kuruyan saç incelip kırılır ve uzamıyormuş gibi görünür. Bu yüzden haftada bir kez mutlaka saç bakım maskesi uygulamak gerekir.

 

Kuru Saçlar için Yapılan Saç Maskeleri

Kuru saçlar için saç maskeleri  saçları nemlendirmek için yapılır. Haftada bir kez düzenli olarak uygulandığında sonuç alınır. Ayrıca saçlar için krem kullanılması ve saç tipine uygun şampuanlar tercih edilmesi de oldukça önemlidir.

  • Saf zeytinyağını saç köklerine masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın, 1 – 2 saat beklettikten sonra yıkayın,
  • Hindistan cevizi yapı ve balı karıştırıp tüm saçlarınıza sürebilirsiniz,
  • 1 yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı saf zeytinyağı ile saçlarınızı nemlendirecek bir bakım yapabilirsiniz.
  • Badem yağı, yılang yılang yağı, argan yağı, hint yağı ve bemiks, evigen ampülleri karıştırıp saçlarınızın diplerinden başlayıp uçlarına yedirebilirsiniz.
  • Avokadoyu püre haline getirip, tüm saçınıza uygulayabilirsiniz.
  • Yarım muzu püre haline getirip, içine saf zeytinyağı katarak saçlarınıza uygulayın,

sac-kirilmasiKuru saçların nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Çünkü kuru saç kolay keçe olur ve saçlarınızı kesmeden bu keçelerden kurtulmanız mümkün olmaz. Saçların özellikle uç kısımlarının düzenli olarak nemlendirilmesi şarttır.

Günlük bakım için saç bakım yağları kullanılarak düzenli olarak saçların beslenmesi ve banyoda mutlaka saç kremi kullanılması, saçların dolaşmasını ve keçelenmesini önleyecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Pedikür Yapmanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde evde pedikür hakkında bilgiler verilmektedir.


Saçlarım Kuru Ve Çabuk Kırılıyor Ne Yapmam Gerekiyor? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ