Kadına Dair Herşey

Saçların Uzamasını Sağlayan Formüller

Saçların Uzamasını Sağlayan Formüller

Saç uzatma bir hayli zahmetli bir iştir. Birçok saç uzatma teknikleri bulunmakla birlikte kişilerin saç yapısı, uzama süresi ve boya, röfle gibi dış etkenler sebebiyle uzama süreleri farklılıklar gösterebilmektedir. Bayanların en büyük problemlerinden biri haline gelen saç uzatma, doğru yöntemler kullanıldığında çok kısa sürede halledilebilmektedir. Bu sebeple çabuk saç uzatmak isteyenler saçlarını çeşitli formüllerle uzatabilirler.

Saç Uzatma Teknikleri

sac

Saçlarını uzatmak isteyen bayanlar öncelikle doğal saç uzatma yöntemlerini uygulamaları gerekir. Bu sebeple ilk yapılacak şeylerin başında saç kırıklarınızı aldırmak gelmektedir. Saçlarda oluşan kırıklar saçlarınızın hava almasını engeller. Hava alamayan saçlar güçsüzleşir ve saçlar uzayamaz. Bu sebeple kırıklarınızı düzenli aralıklarla aldırarak saç uzamanıza katkı sağlayabilirsiniz. Duş alırken uygulamış olduğunuz şampuanı dairesel hareketlerle saç diplerinize uygularsanız kan dolaşımınız hızlanır ve saç uzaması daha hızlı gerçekleşir. Saçlarınızın temiz olması önemlidir. Böylelikle saç dipleriniz hava alır ve saçlarınız uzar. Aksi halde nefes alamayan saç dipleri yüzünden saçlarınızın uzaması zorlaşır.  Ayrıca şampuanlar saçların kurumasına neden olabilmektedir. Bu sebeple şampuan kullanımını azaltmanız faydalı olabilmektedir. Ayrıca kullanacağınız saç bakım yağları sayesinde saçlarınızın nem dengesinin sağlanmasını sağlayabilirsiniz. Dengeli beslenmenin de saç uzamasına etkisi azımsanmayacak niteliktedir. Özellikle vitamin alımı ile saç uzamanız doğru orantılıdır. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız boya, röfle ve permadan uzak durmanız önemlidir.

Saç Uzatan Bakım Yağları

Saç uzatma yöntemleri arasında bakım yağları önemli bir yere sahiptir. Özellikle zeytinyağı, keten tohumu yağı, avokado yağı ve badem yağı saçları besleyen bakım yağları arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kardeşler Kavga Ediyorsa.. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Saçların Uzamasını Sağlayan Formüller Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ