Kadına Dair Herşey

Sağlığın Temeli Ağızdan Başlar

Sağlığın Temeli Ağızdan Başlar

Sağlığın Temeli Ağızdan Başlar

Sağlığın Temeli Ağızdan Başlar

Yaşamımızın ve sağlığımızın devamı için beslenmek zorundayız ve bu beslenmemizin başlangıcı ağzımızla olmaktadır.Dolayısıyla sağlığımızın da iyi olması ağız sağlığı ile başlamaktadır.

Küçük yaşlardan itibaren yeme içme alışkanlıkları, ağız bakımı alışkanlıkları, ileriki yaşlarda sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplum için dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

ağız bakımı alışkanlıkları

Ağız Sağlığı Kriterleri

Ağız sağlığı denilince öncelikle diş gelmekle beraber, sadece dişten ibaret değildir. Dil, damak, çene, tükürük bezleri, boğaz ve bademciklerin sağlıklı olması ile beden sağlığımızın sağlıklı oluşunun temelleri atılmaktadır.

Ağız sağlığı

Ağız Sağlığının Önemi

Ağız sağlığının korunması için bir şeyler yapmadan önce, öneminin kavranmış olması gerekmektedir. Okul öncesi dönemden itibaren bu konuda bilinçli bireyler yetiştirilmesi ile sağlık sorunlarının büyük bir kısmının önüne geçmek mümkün olmaktadır.

Ağız sağlığını koruma için, ağız bakımının küçük yaşlardan itibaren alışkanlık haline getirilmiş olması gerekmektedir.

Ağız sağlığını koruma

İleriki yaşlarda alışkanlığın kazanılması mümkün olmakla birlikte sağlığın kaybedilmesine fırsat vermeden en kısa zamanda ağız bakımına özen gösterme alışkanlığının edinilmesi gerekmektedir.

Ağız Sağlığının Korunması

Ağız bakımının sağlanabilmesi için öncelikli olarak yapılması gereken dişlerin doğru macun, doğru fırçakullanılarak doğru bir şekilde fırçalanmasıdır.

Diş fırçalamak, sadece diş ve diş etlerinin bir kısmına etki eden bir bakım olduğundan ağız sağlığı için yeterli değildir.

Antibakteriyel ağız bakım suları ile ağız içinin tamamının çalkalanması günlük ağız bakımı için elzemdir. Asitli içeceklerden uzak durmak da sağlıklı ve bakımlı ağız için dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Bir önceki yazımız olan Kronik Yorgunluk ve Nedenleri başlıklı makalemizde beden ve ruh yorgunluğu, kronik yorgunluk rahatsızlığı ve kronik yorgunluk sendromu hakkında bilgiler verilmektedir.


Sağlığın Temeli Ağızdan Başlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ