Kadına Dair Herşey

Sağlıklı Sebze Suları Nasıl Hazırlanır

Sağlıklı Sebze Suları Nasıl Hazırlanır

Sağlıklı Sebze Suları Nasıl Hazırlanır?

Sağlıklı Sebze Suları Nasıl Hazırlanır

Meyve ve sebze tüketimi sağlık açısından son derece önemlidir. ancak bu yiyecekleri nasıl tüketeceğinizi biliyor musunuz? Meyveleri kabularıyla birlikte taze bir şekilde tüketmelisiniz. Ayrıca meyve suyu yaparken kesinlikle metali meyvelere değdirmemelisiniz. Çünkü metal meyveye veya sebzeye değerse içindeki bulunan vitaminleri öldürüyor. Bu yüzden bu tür yiyeceklerde tahta kaşık kullanmalısınız. Meyve suyu birçok kişinin sevdiği bir içecektir. Ancak uzamanlar meyveyi sdiri olarak yemenin daha yararı olduğunu söylüyor. Çünkü meyveler sıkılıp suyu çıkartıldığı zaman vitamin değerlerinin büyük kısmını kaybediyor. Ancak durum sebzeler için öyle değil. Sebzelerde ise uzmanlar suyunun daha faydalı olduğunu belirtiyor.

 

Hangi Sebze Suyu Neye İyi Gelir

Sebzelerin suyunu içmek hoşunuza gitmese de faydalarını öğrendiğiniz zaman bu içecekleri içmek isteyeceksiniz. Örneğin salatalığın suyunu sıkarak vücudunuzda birikmiş toksinleri atabilir, yağ yakımını hızlandırabilir ve metabolizmayı daha hızlı çalıştırabilirsiniz. Kahvaltıdan önce içeceğiniz bir bardak salatalık suyu kilo vermenize de yardımcı olur. Sebze suyu denildiği zaman hiç şüphesiz öncelikle havuç suyu akla gelir. Havuç suyu yağ yakımını hızlandırarak daha kısa sürede kilo kaybı yaşamanızı sağlar. Güçlü antioksidan özelliği vardır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmanıza yardımcı olur. Maydonoz suyu da bir diğer önemli sebze suyudur. Böbrek ve bağırsakları temizleyerek idrar söktürücü özelliği vardır. Ayrıca kanı da temizler.

Hangi Sebze Suyu Neye İyi Gelir

Sebze Sularını Daha Lezzetli Hale Nasıl Getirebilirsiniz

Sebze sularını diğer sebzelerle karıştırarark daha lazeetli hale getirebilirsiniz. Örneğin karaciğerde güçlü bir temizleyici görevi gören pancar suyunu havuç suyuyla karıştırıp içebilirsiniz. Detoks yaparken vücuttan atılması gerekn toksinleri ve kalıntıları uzaklaştırmanız gerekir. ancak aynı zamanda ihtiyacınız olan besinleri de almalısınız. sebze sularının karıştırılarak içilmesi hem detoks boyunca ihtiyacınız olan maddeleri vücudunuza almanıza hem de daha dinç kalmanıza yardım edecektir.

Sebze Sularını Daha Lezzetli Hale Nasıl Getirebilirsiniz

Detoks İçecekleri

Detoks İçecekleri

Detoks vücuttan biriken zararlı maddelerin atımını sağlarken aynı zamanda yağ yakımını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur. Detoks 3-5-7 gün şeklinde yapılabilir. Detoks içeceklerini hazırlamak için taze havuz, kereviz, nane ve limona ihtiyaç vardır. Ayrıca içine elma da atabilirsiniz. Mikserle karıştırıp afiyetle içebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ödem Söktürücü Diyet başlıklı makalemizde Lahana Çorbası, Ödem söktürücü ve Ödem söktürücü diyet hakkında bilgiler verilmektedir.


Sağlıklı Sebze Suları Nasıl Hazırlanır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ