Kadına Dair Herşey

Sağlıklı Yaşam İçin Anne Tadında Tavsiyeler

Sağlıklı Yaşam İçin Anne Tadında Tavsiyeler

Sağlıklı yaşam;herkesin dilinde ve herkes kendi imkanlarıyla kaliteli ve mutlu bir yaşam sürmek istiyor.Günlük hayatın koşturmacası ve eldeki imkanlarla peki bunu ne kadar başarabiliyoruz sizce?Karamsarlığa kapılmaya hiç gerek yok.Aslında yapmanız gerekenler oldukça basit.Bazılarını zaten biliyorsunuz ancak kimi önerilerimiz sizleri şaşırtabilir,denemekte fayda var.

Sağlıklı yaşam için bu önerilerimize kulak kabartın, hayat kalitenizi yükseltin

Portakal kabuğu koklayın

sağlıklı yaşam

Dengeli beslenin,sigara içmeyin,spor yapın diyeceğimizi sandınız ama onları zaten her yerde okuyorsunuz ve biliyorsunuz.Biz size portakal kabuğunu koklayın diyoruz.Çünkü sağlıklı bir yaşam için bu meyvenin kabuğunda inanılmaz bir fayda var.Bilim adamları yaptığı araştırmalarda,portakal kabuğunun insanların ruh hallerine olumlu bir etki ettiğini,dikkati fazlasıyla arttırdığını,yaşanan stresi ise azalttığını gördü.Hatta portakal kabuğundan çıkaracağınız sıvıyla şakak ve bileklerinize yapacağınız masaj da aynı etkiyi gösterecektir.

Sağlıklı yaşam için beslenme

sağlıklı beslenme

Güne sağlam bir kahvaltı ile başlayın.Sebze ve meyve tüketin.3 ana ve 3 ara olmak üzere 6 öğün beslenmeye gayret gösterin.Bol bol sıvı tüketin,yağı düşük,proteini yüksek gıdalarla beslenin diyeceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Bunları elbette yapın ancak beslenirken sadece beslenmeye odaklanın.Yani etrafınızda dikkati dağıtıcı telefon,televizyon gibi materyallerin olmamasına özen gösterin.Böylece gıdaları yavaşça çiğneyeceksiniz ve ne az ne de çok beslenmiş olacaksınız.Deneyin göreceksiniz.

Sağlıklı yaşam için uyku

Sağlıklı yaşam için uyku

Başınıza koyduğunuz yastığın içerisine birkaç damla kadar lavanta yağı damlatılmış mendili koyun.Lavanta kokusunun etkisiyle uykunuz daha derin ve huzurlu olacaktır.Uyku sağlıklı yaşam için,bağışıklık sisteminin dinlendirilmesi adına en önemli etkendir.Unutmayın ki,tüm hastalıklar bağışıklık sisteminizin güçsüz olmasıyla etkisini gösterir.Bu yüzden sağlıklı yaşam için deliksiz ve kaliteli bir uyku olmazsa olmaz.

Sağlıklı yaşam için diş sağlığı hayati öneme sahip

Ağız sağlığınızın kötü olması birçok hastalığın da habercisi.Hatta diş ipi kullanmanız diş sağlığınıza oldukça yarar sağlayacaktır.Kalp hastalıklarının önlenmesinin diş sağlığından geçtiğini unutmayın.

saglikli-yasam-dis-sagligi

Göz sağlığınıza bu basit kuralla dikkat edin,20-20-20 kuralı

sağlıklı yaşam için göz sağlığı

Kural basit aslında.Her 20 dakikada bir,20 saniye süresince 20 feet yani 6 metreden daha uzaktaki bir yere bakmanız yeterli.Hepimizin hayatlarında akıllı telefonlar,bilgisayarlar ekranları er alıyor ve bu kuralı mutlaka uygulamanızda fayda var.

Bitki çaylarına yönelin

Sağlıklı yaşam için bitki çayları

Son zamanların en gözde ürünleri haline geldiler ve her yerde kolayca bulabileceğiniz bitki çaylarını için.Örneğin yeşil çay enerjinizi arttırır,papatya çayı ise daha rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

Vücudunuzdaki ölü derilerinizden kurtulun

vucut-peeling

Bunu peeling ile yapabilirsiniz.Üstelik evinizde ve kendi hazırlayacağınız karışımla.Deniz tuzunu ve zeytinyağını karıştırıp,vücudunuza masaj yaparak uygulayın.

Sağlıklı yaşam için son tavsiyemiz

sağlıklı yaşam

Geleneği bozmayalım,lütfen sigarayı bırakın 🙂

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mide Kokusu Adım Adım Nasıl Giderilir başlıklı makalemizde mide kokusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Sağlıklı Yaşam İçin Anne Tadında Tavsiyeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ