Kadına Dair Herşey

Sahte Makyaj Malzemelerini Anlamanın 7 Yolu

Sahte Makyaj Malzemelerini Anlamanın 7 Yolu

Üstün kozmetik markalarının sahtelerinin de piyasada olduğu bir sır değil. Ancak popüler malzemelerin sahtelerini satın almak sadece kendinizi kandırılmış ve üzgün hissetmenize neden olmayacak, aynı zamanda sağlığınız açısından da büyük bir tehlike yaratacaktır.

Bu gibi dolandırıcılıklardan kaçınabilmeniz için kozmetik ürünlerinizi sahte parçalardan arındıracak bazı en iyi ipuçlarınızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Makyaj Malzemelerinin Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sadece Yetkili Satıcılardan Kozmetik Ürün Satın Alın

Sahte makyaj malzemesini anlamak

Bu tavsiye ne kadar çok klasik bir tavsiye de olsa, bunun hakkında düşünmenizde fayda var. Sizi şaşırtacaktır ancak büyük mağazaların bazılarında bile sahte ürünler satılmaktadır. İstenmeyen sürprizlerden kaçınmak için üreticinin web sitesini ziyaret ederek, orijinal ürünleri satın alabileceğiniz perakendecilerin listesini kontrol etmekten çekinmeyiniz.

Hepimiz bazı marka güzellik ürünlerinin pahalı olduğunu biliyoruz. Neyse ki, kimi zamanlar resmi satıcılar kozmetik ürünlerinde indirime gidiyorlar. Ancak astronomik indirimler makyaj malzemelerinin sahte olduğunun da bir işareti olabilir. Orijinal güzellik ürünleri %80 gibi büyük indirimlere satılamazlar. Ne yazık ki, yüksek fiyat da her zaman yüksek kaliteyi garanti edemez. Satın almadan önce çalışandan ürünün kalite sertifikasını görmek isteyiniz. Eğer göstermeyi kabul etmezlerse, o ürünü kesinlikle satın almayınız.

 

Sahte Makyaj Malzemelerinde Ambalaja Dikkat Edin

Sahte makyaj malzemeleri nasıl anlaşılır

Bazı taklitler o kadar kötüdür ki, kimse onları orijinalleri ile karıştırmaz. Ancak sahte olduğunun fark edilmesi neredeyse imkansız olan birçok özenilerek ambalajlanmış taklit ürün de piyasada gezmektedir. Orijinal ürünü aldığınızdan emin olmanın bir diğer yolu ise üreticinin web sitesini ziyaret ederek elinizdeki ürün ile sitede gördüğünüz ürün resminin bire bir aynı olduğunu kontrol etmektir.

 

Yazı tipi, renk veya ambalajın boyu veya ürünün ağırlığı gibi çok küçük bir farklılık sahte ürünün işaretidir. Elbette ürünü dükkanda tartmaya çalışmak iyi bir fikir değildir ancak sahte bir ürünü sadece elinizde tutarak bile anlayabilirsiniz.

 

Barkodu, Seri Numarasını ve Üretici Bilgisini Kontrol Edin

Sahte makyaj malzemelerini nasıl anlarız

Eğer ürün sahte ise bu durumda barkoddaki ilk 2 veya 3 rakam asıl ambalaj veya üründe listelenen ülke numaraları ile uyumsuz olacaktır. Ayrıca genelde bu ürünlerde seri numarası bulunmaz. Bir şeyi satın almadan önce üründeki seri numarasının kutusundaki seri numarası ile uyuştuğundan emin olunuz. Ayrıca orijinal ürünlerin üzerinde her zaman içerdiği maddeler yazmaktadır. Çok bilinen ve kaliteli markalar genellikle birkaç farklı dilde ek bilgiyi müşterilerine ürünleri üzerinde sunarlar. Eğer ambalajda ürün hakkında çok az bilgi var ise, bu durumda orijinal değildir.

 

Ürünün Farklı Tonlarını Kontrol Edin

Kaçak makyaj malzemesini anlamak

Sahte farlar, allıklar, rujlar ve pudralar genellikle orijinal ürünlerde bulunmayan renk tonlarında da üretilirler. Sahte ürün almaktan kaçınmak için üreticinin web sitesini ziyaret ederek hangi makyaj malzemelerinde hangi renklerin var olduğunu kontrol edin.

 

Kokuya ve Kıvama Dikkat Edin

Gerçek makyaj malzemelerini anlamak

Orijinal kozmetik ürünlerinde, özellikle ürün mat ise yabancı maddeler içermez veya farklı parıltılar bulunmaz. Kremsi kozmetik ürünler bütünden kolayca kopmaz ve herhangi bir yabancı madde içermez. Sahte rujlar genellikle çok cazip görünmez ve bazı kusurlara sahiptir. Gerçek bir maskarada ise her zaman hafif ve hoş bir koku vardır. Eğer ürünün kötü bir kokusu veya ağır bir parfüm kokusu varsa, o zaman orijinal değildir. Ayrıca sahte maskaraların çubukları orijinalinden farklıdır.

 

Sahte Fırçaları ve Süngerleri Kontrol Edin

Sahte ve gerçek makyaj malzemeleri

Eğer sahte ürünün ambalajı da gerçek ürüne çok benzer ise, bu durumda fırçaları veya süngerleri kontrol ederek sahte ürünü tespit edebilirsiniz. Boyut, biçim veya renk açısından farklıdırlar ve genel kaliteleri hiç tatmin edici değildir.

 

Satın Almadan Önce Makyaj Ürünlerini Deneyin

Sahte makyaj malzemesi nasıl anlaşılır

Mağazalardaki kozmetik testerları denemekten çekinmeyin. Unutmayın: yüksek kaliteli bir göz farı veya allık gün içerisinde dağılmaz veya kendi kendine silinip, gitmez. Kaliteli bir ruj her zaman eşit ve pürüzsüz bir biçimde dağılır ve orijinal bir maskara asla akmaz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yılının Bayanlar İçin En İyi 12 Omuz Dövmesi başlıklı makalemizde dövme modelleri, dövme yaptırmak ve omuz dövmeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sahte Makyaj Malzemelerini Anlamanın 7 Yolu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ