Kadına Dair Herşey

Sahte Parfümü Gerçeğinden Ayırt Etmenin 9 Basit Yöntemi

Sahte Parfümü Gerçeğinden Ayırt Etmenin 9 Basit Yöntemi

 

Parfümün sahtesi nasıl anlaşılır sorusu aslında birden fazla kritere sahip.Keza sahte parfüm üreticileri o kadar güzel ambalaj ve şişe taklidiyle karşımıza çıkıyorlar ki kimi zaman parfümün sahtesini anlamak zor bir durum haline gelebiliyor.Orjinaline göre ucuz olması aslında en belirleyici etken olsa da,satıcının “Bu parfüm orjinal abla,gümrük malı,aynı koku” gibi cümlelerine kanıp,satın alanlar da yok değil.Peki orjinal parfümü sahtesinden ayırmanın yolları nelerdir?

 

Jelatinine dikkat edin

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 1

Orjinal parfüm düzgün bir şekilde sıkı sıkıya sarılı bir jelatine sahipken,sahte parfüm gelişigüzel ve kenarlarında potluklar olan bir jelatine sahiptir.

 

Kusursuz izler

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 9

Jelatin bağlantı yerleri üstteki sahte parfüm kutusunda 5mm kadar kalınlığa sahipken,orjinal parfümde bu tarz izler yer almaz.

 

Karton kutusu

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 8

Orjinal pakette kalın karton kullanılır ve şişe etrafında zarar görmemesi için koruyucu bariyerler yer alır.Karton aynı zamanda orjinal parfümlerde gri yerine beyazdır.

 

Etiket ve yazılar

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 7

  • Daire içerisindeki oka bakın.Sağa doğru dönen siyah ok,her zaman sola doğru dönen oktan daha koyu renkte olmalıdır.
  • Parfüm satın alırken üreticinin web sitesini ziyaret etmekten çekinmeyin.Orada yer alan orjinal bilgilerin satın aldığınız parfümde yer alıp almadığını kontrol edin

 

Tasarım

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 6

Parfüm raflarında bazen şişe ya da koku yönünden çok ufak değişiklikler yapılarak,orjinaline benzetilmeye çalışılan kokulara rast gelebilirsiniz.Ufak değişiklikler,olası bir dava için korsan üreticinin başvurduğu hilelerden birisidir.

 

Parfümün rengi

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 5

Ünlü markalar çok fazla boya kullanmazlar.Daha çok şeffaf renkere sahip ürünlere yer verirler.Orjinal parfümler genelde solgun renktedirler.

 

Şişe kapağı

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 4

Orjinal parfümlerin şişe kapakları tam olarak simetriktir.

 

Seri numara

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 3

Orjinallerde seri numarası şişe altında yer alır..Bu orjinal baskıdır.Burada yer alan seri numara aynı zamanda kutu da yer almaktadır.

 

Şişe

Sahte parfüm nasıl anlaşılır 2

Orjinal parfümler yumuşak geçişlere sahip,güzel bir yüzeye sahip şişelere sahipken,sahte parfümler sert ve şekil verilmiş şişeye sahiptirler.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bir Makyaj Kadını Ancak Bu Kadar Değiştirir başlıklı makalemizde makyaj ve makyaj örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sahte Parfümü Gerçeğinden Ayırt Etmenin 9 Basit Yöntemi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ