Kadına Dair Herşey

Salatalık Diyeti İle Haftada Beş Kilo Vermek Mümkün Mü?

Salatalık Diyeti İle Haftada Beş Kilo Vermek Mümkün Mü?

Hızlı bir şekilde kilo vermek, bir an önce istenilen kiloya ulaşmak için ideal bir diyet olan salatalık diyeti ile başarıya ulaşabilirsiniz. Belki de şimdiye kadar birçok yöntem denediniz, her diyete pazartesi başlayıp Salı günü sonlandırdınız. Sonuç ise sıfır, yani hiç kilo veremediniz. Belki de vermeye çalışırken kilo aldınız. Bunun sebebi istikrarlı ve sabırlı olmayışınızdan kaynaklanmaktadır. Sabırlı bir şekilde diyetlerde belirtilenlerin dışına çıkmadığınız zaman fazlalıklarınızdan kolaylıkla kurtulmanız mümkündür.

salatalik-diyeti-listesi

Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır

Ana öğünlerin haricinde ara öğünlerde bol miktarda salatalık tüketilmesi sureti ile salatalık diyeti yapmış olursunuz.

Salatalık Diyeti Listesi

Sabah kalkar kalkmaz su içmekle diyete başlamalısınız. Kahvaltıda yulaf, yoğur ve kuru incir karışımı tüketmelisiniz, öğlen yağsız yoğurttan yapılmış ayran, salatalık ve çavdar ekmeği tüketmelisiniz, akşam ise 4 adet salatalık, domates, roka ve çavdar ekmeği tüketmelisiniz. Bu öğünlerde haşlanmış kabak, limonlu ballı su, haşlanmış yumurta, ceviz içi, tuzsuz leblebi ile öğünlerde değişiklik yapmanız mümkündür. Listedeki yiyecekleri sabah öğle akşam olarak kendiniz belirlediğiniz vakitlerde tüketebilirsiniz. Günlük en az 2 Litre su tüketmeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere su tüketilmeyen hiçbir diyet sonuç vermemektedir. Spor ile de desteklediğinizde kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olursunuz. Bu kiloyu muhafaza etmek de yine size kalmış bir durumdur. Gerektiğinden fazla gıda tüketimi yaparsanız verdiklerinizi kolaylıkla geri alma riskine maruz kalırsınız.

salatalik-diyetiyle-kilo-vermek

Salatalık Diyeti İle Herkes Kilo Verebilir Mi?

Gerek bayanlar, gerek erkekler salatalık diyetini gönül rahatlığı ile uygulayabilir. Ancak sağlık sorunu olanlar, ilaç kullananlar doktor kontrolünde diyet yapmaları gerekmektedir. Diyet sağlık sorunu olan bir kişi için tehlikeli olabilir. Bu sebeple öncelikle uzman bir diyetisyene danışmanız yararınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İktiyozis Hastalığı Resimli Örnekleriyle Sizde De Olabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Salatalık Diyeti İle Haftada Beş Kilo Vermek Mümkün Mü? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ