Kadına Dair Herşey

Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

 

Salon ev içinde en çok zaman geçirilen alandır. Bundan kaynaklı olarak salonunuzun dikkat çekici olması kadar rahat bir tasarıma da sahip olması çok önemlidir. Bundan kaynaklı olarak salon dekorasyonu nasıl olmalı sıkça sorulan sorular arasındadır. Bu soruya öncelikli olarak verilebilecek yanıt dekorasyon tarzına net bir karar verilmesi gerçeğidir ki bunun hemen arkasından gelecek olan altın kural eşyaların doğru seçimi ile birlikte seçilen eşyaların doğru bir şekilde yerleşimini sağlamaktır.

Önemli Olan Alanınıza Göre Seçimler

Eşyaların doğru seçimi kadar yerleşim alanınızın boyutları da önemlidir. Eşyalarınızı ve yerleşimi mevcut olan alanınıza göre yapmazsanız elde edeceğiniz sonuç dağınık ve ruhu sıkan bir salon olur. Bu durum küçük salon dekorasyonu için özellikle dikkat edilmesi gereken bir durumdur ki yanlış düzenlemeler büyük salonları da olduğundan küçük ve kalabalık gösterebilir. Ayrıca salon düzenlemelerinde eşyaları ve aksesuarları sadece ölçü açısından değil, ev içindeki renk uyumu durumunda yer alacakları konum da düşünülerek değerlendirilmelidir. Bu bağlamda doğru ölçü ve renklerde mobilya ve aksesuar tercih ederek ve tercih edilen eşyaları doğru bir şekilde yerleştirerek salonlarınızı dikkat çekici olduğu kadar ferah bir görünüme de kolayca kavuşturabilirsiniz. Ancak bilinmesi gereken bir nokta vardır ki o da duvar renklerinin salonunuza direkt etkisidir. Çok büyük bir salona sahip iseniz renk sınırlamasına pek ihtiyaç duymayabilirsiniz ki yine de çok koyu tonlar kullanmamak ortamı boğmamak adına fayda sağlayacaktır. Bu bağlamda salon için fildişi, çakıl taşı, pudra pembesi yahut buzul yeşili gibi renkler uygulanması mobilyalar ile birlikte şık ve ferah bir görüntüye sebep olacaktır.

Aksesuar Önemli

Hiç şüphesizdir ki salon dekorasyonu önerilerinde aksesuarların yeri oldukça önemlidir. örneğin salon aydınlatması için kullanacağınız şık bir avize ve bunun yanı sıra köşelerde kullanabileceğiniz lambader aydınlatma ürünleri ile havadar ve ışık saçan bir salona kolayca sahip olabilirsiniz. Aydınlatma kadar önemli bir diğer şıklık alternatifi ise duvar aksesuarlarıdır. Tablolar yahut güzel bir saat ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca büyük ölçülerde fakat az sayıda kullanılan aksesuarlar salonu daha büyük gösterir.

Bir önceki yazımız olan Ramazan Ayının Anlam Ve Önemine Hiç De Yakışmayan O Hareketler başlıklı makalemizde ramazan ayının önemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Salon Dekorasyonu İçin Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ