Kadına Dair Herşey

Salon Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Renkler

Salon Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Renkler

Salon Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Renkler

Salon dekorasyonunda renk tercihi yaparken sizin ne istediğiniz, sizin nasıl bir tarz istediğiniz, salonunuzun büyüklüğü ve salonunuzun ne kadar ışık aldığı göz önünde bulundurularak bir tercih yapılmalıdır. Salon dekorasyonunda kullanılabilecek ana renkler bulunmaktadır. Bu renkler arasından seçim yaparken bu kıstasları göz önünde bulundurmalısınız. İşte, salon dekorasyonunda kullanabileceğiniz renkler;

Salon Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Renkler

Beyaz: Dekorasyonda kullanılabilecek en güzel renklerin başında beyaz gelmektedir. Beyaz küçük salonlar için de büyük salonlar için de iddialı bir seçim olacaktır. Beyaz salon dekorasyonunun tercih edilmesiyle salon daha aydınlık ve daha büyük gösterilmiş olacaktır. Ancak beyazı duru kullanmak yerine canlı renklerle birlikte kullanıldığında daha modern bir görünüm yakalanmış olur. Beyaz koltuk takımınızın üzerine salaş şekilde yerleştireceğiniz renkli yastıklar sizin salonunuzun hem neşeli hem de modern bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Pastel Renkler: Dekorasyonda kullanılabilecek güzel renklerin arasında pastel renklerde bulunmaktadır. Mavi, turuncu ve pembenin pastel tonları salon dekorasyonunda oldukça modern bir çizgiyi oluşturmaktadır. Ancak bu tarz pastel renkler kullanılarak bir dekorasyon yapılması için kesinlikle geniş bir salona sahip olmalısınız. Küçük salonlarda pastel renk kullanılacaksa bile tek bir renkle sınırlı kalınmalıdır. Birkaç pastel rengin bir araya getirilmesi küçük salonların daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca pastel renklerde salonunuzu daha aydınlık gösterecek önemli bir etkeni oluşturmaktadır.

Ana Renkler: Kırmızı, sarı ve mavi ana renklerdir. En canlı renkler olarak nitelendirdiğimiz ana renkler küçük salonlarda kullanıldığında evin dar görünmesine sebep olurken, evin aydınlık görünmesine de engel olacaktır. Ancak büyük salonlarda ana renkler rahatlıkla tercih edilebilir. Hatta doğru çizgiler dâhilinde birleştirildiği takdirde birden fazla ana renk dahi bir arada kullanılabilir.

Duman Tonları: Siyah, gri ve metalik renkler duman tonları arasında yer almaktadır. En modern dekorasyonları oluşturan duman tonları iddialı renkler olsa da salonları hem olduğundan küçük göstermekte, hem de daha karanlık göstermektedir. Bunun için küçük salonlarda bu renkler kullanılmamalı, çok geniş salona sahip olan kişiler bu tonları tercih etmelidirler. Duman tonlarıyla güzel bir dekor yapılması için duman tonlarını kaldıracak iddialı bir renkle bir arada kullanılması gerekmektedir. Duman tonlarını en iyi taşıyan canlı renk ise sarıdır. Sarı ve duman tonları bir arada kullanıldığında hem iddialı hem de modern bir dekorasyon yapılmış olur.

Bir önceki yazımız olan Perde Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Klasik Perde Modelleri, Kruveze perdeler ve Perde modeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Salon Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Renkler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ