Kadına Dair Herşey

Salon Dekorasyonunda Renk Cümbüşü

Salon Dekorasyonunda Renk Cümbüşü

Yaşam alanımız olan evlerimizin en önemli odası, salondur. Koltukların, minderlerin gerekse yemek masasından alınarak çekilen sandalyelerin üzerin tüm sevdiklerimiz kurulur. Tüm sevdiklerimizin bir arada toplandığı ve çay keyiflerinin güzel sohbetlerle eşlik edildiği salonlarımızdır. Günün çoğunu evinizin salonunda geçirirsiniz, yorgun argın geldiğiniz iş gününden sonra kendinizi salonda ki o koltuğun üzerine seriverirsiniz. İşte bu yüzden sizin enerjiniz salona, salonun enerjisi de sizin enerjinize yansır. Bu yüzden salon dekorasyonları fazlasıyla hem günün çoğunu orada geçirdiğimizden, hem de bizi anlatacağından oldukça önemlidir. Renkli salonlar ise, genel olarak bir gökkuşağı kadar canlı ve neşeli insanları anlatır.

Renkleri ve Enerjilerini Doğru Kullanın

Gökkuşağı gibi bir salonunuz olsun istiyorsanız, öncelikle renkleri doğru kullanmasını öğrenmek zorundasınız. Renkli salon dekorasyonları kolay görünse de diğer sade dekorasyonlara kıyasla bir tık daha zordur. Renkleri doğru şekilde kullanmadığınız da bir cümbüşten çok karmaşık bir görüntü oluşur. Renklerle oluşmuş bir kaos yaratırsınız. Bu da oldukça göz yorar ve içinizi sıkar, kurtulmak için zaman sayar oluruz. Karmaşa yaratmak istemiyorsanız, duvarlarda açık renk kullanmayı deneyebilirsiniz. Beyaz duvarlar oldukça kullanışlı olacaktır. Yeni sezon farklı renklerde mobilyalar, birbirinin zıttı olan renkte koltuklar renkli salonların en çok tercih edilenleri arasında.salon-dekorasyonu

Duvarları Renklendirmeyi Atlamayın

Ev dekorasyonu kolay ve eğlenceli gözükebilir ama bazen zorlayıcıdır. Üstelik, dekorasyon sadece mobilyalar ve ona benzeyen şeylerden ibaret değildir. Duvarlar en basit görünen kısım gibidir ama duvarlara yapılan ayrıntılar odanın tüm havasını değiştirebilecek güçtedir. Odanın bir duvarını farklı bir renge boyayın ya da televizyonun arkasında ki duvarı duvar kağıdıyla kaplayın. Salonunuza katacağı zengin ve tarz havaya kendiniz bile inanamayacaksınız.

salon-dekorasyonunda

Her Parçaya Ayrı Bir Özen Gösterin

Dekorasyon fikirleri çok olduğu kadar uygulaması da zordur. Bunun yanı sıra da çok eğlencelidir. Detaycı biri olmasanız bile, salonunuzu dekore ederken çok dikkatli olun. Gözünüze hoş gelmeyen hiçbir parçayı kullanmayın. Tavanınız da detay barındırmayın ki tüm dikkat salonda ki eşyaların üzerinde ve renklerde olsun. İçinizde ki çocuğun parçalara bakarken size dur demesine izin vermeyin.

Bir önceki yazımız olan Salonunuza Özel Boya Rangi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ? başlıklı makalemizde salon dekorasyonu ve salonunuza uygun boya seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Salon Dekorasyonunda Renk Cümbüşü Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ