Kadına Dair Herşey

Salonunuza Renk Katan Kilimler

Salonunuza Renk Katan Kilimler

Renk renk desen desen kilimler, salonunuzun şık ve zarif bir hal almasına neden olurken, mobilyalarınızın da vazgeçilmez tamamlayıcısı haline geliyor. Kullanımı pratik kilimler, şimdi doğal gaz bulunan evlerde halıdan daha çok tercih edilen ürünler olurken, salonunuzu sıradan bir görüntüden anında sıyırıveriyor. Günümüzde ev dekorasyonlarında  tercih edilen unsurların başında gelen kilimlerde anadolu motifleri dikkat çekiyor.

renkli-salon-kilimleri

Anadolu Esintileri Salonunuza Gelsin

Yer kaplamalarının artması ve evlerin bir çoğunun sobadan doğal gaza geçmesi ile çoğunlukla yazın kullanılan kilimler artık dört mevsim kullanılır hale geldi. Evlerin salonlarında  mobilyaları tamamlayıcı unsur olarak kullanılan kilimler, şimdi renkleri ve desenleriyle oldukça dikkat çekici.Salonunuz için seçeceğiniz kilim, mobilyalarınızı ve salon perdelerinizle bir bütün olacağından titiz davranmanız gerekir. Çoğunlukla zıt renkler seçmeniz  ve kontrast oluşturmanız salonunuzda şık bir hava yaratacaktır.Ev tasarımlarında ön planda tutulan kilimler, uygun fiyatlarıyla da cepleride ferahlatıyor.

Geçmişten günümüze gelen ve el emeği göz nuru kilimlerin  her ilmeğinde farklı bir hikaye yatar. Yaşanmışlıklarla dokunan bu kilimlerin  şekil aldığı anadolu motifleri, şimdilerde salonlarına sıcak bir hava katmak isteyenlerin tercih ettiği bir model.

El Emeği Göz Nuru Kilimlerin Dili

El yapımı kilimlerin  dışında aynı motifler makinalar yardımıyla daha pastel renklerde dokunarak sadelikten yana olanlarında beğenisine sunuluyor. Ünlü markaların hemen hemen hepsinin kataloğunda bulunan kilimler,isteğinize göre her renk ve desende olabiliyor.

Dini ve batıl inanışların muska deseniyle vücut bulduğu kilimlerin yanı sıra,kuş,Pıtrak,pandık, çengel, bereket ve ejderha motifleri kilimlerde en çok tercih edilen desenler olarak görülüyor.kilim-model-cesitleri

Farklı Kültürlerin Buluşması

İngiliz ev dekorasyon fikirlerinde  de artık kilimler göze çarpıyor. Sade şık ve ahşapla bütünleşmiş ev dekorasyonlarının göz doldurduğu İngiliz tarzında, içinde çicekler, hayvanlar ve doğayı işleyen motifler bolca kullanılıyor. Anadolu motifleri  İngiliz asaletiyle buluşunca ortaya çıkan kilim şöleni  çıkıyor.

Paha da ağır taşımada kolay olan el emeği göz nuru anadolu motifleri ile bezeli  el dokuması kilimler, ister İngiliz ister Fransız tarzı döşenmiş salonlarınızda bulunsun serildiği mekanda göze çarpıyor. Salonunuza size has bir güzellik katan kilimlerin taşınması ve temizlenmesi de bir o kadar basit. El dokuması yerine fabrika ürünü kilimlerden almak istiyorsanız renk desen ve ebat konusunda da seçim yapma şansınız oldukça yüksek. Yeni trent kilimleri evinizin salonunda görmek istiyorsanız salonun genel havasını göz önünde bulundurmak yeterli.

Bir önceki yazımız olan Başka Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Halıfleks Çeşitleri başlıklı makalemizde Halıfleks kilim modelleri, Halıfleks modelleri ve salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Salonunuza Renk Katan Kilimler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ