Kadına Dair Herşey

Salonunuzu Daha Geniş Göstermenin Yolları

Salonunuzu Daha Geniş Göstermenin Yolları

Alanlar mevcut varlıklarını dışında çok çeşitli şekillerde yeniden boyutlandırılabilirler. Bu en güzel şekliyle algı oyunlarıyla yapılır. Yani siz bir alanı çok büyük görürken aslında daha küçük olduğuna ya da küçük görünen bir alanına aslında oldukça geniş bir sınıra sahip olduğuna şahit olabilirsiniz. Pek çok dekorasyon yöntemi ve objesiyle istenilen mekan istenilen şekilde gösterilebilir. Genel olarak alanların küçüklüğü önemli tasarım sorunlarındadır. Oysaki doğru yöntemler ve ürünlerle bunu kolaylıkla yok edebilir küçük mekanlardan çok şahane büyük alanlar yaratabilirsiniz. En yakın yer ev olarak düşünülürse evi nasıl daha büyük gösteririz sorusunun cevabını vermeye en dış sınırlardan yani duvarlardan başlayabiliriz. Peki evi geniş gösteren boya renkleri?

Evi Geniş Gösteren Boya Renkleri?

Tasarımın ilk aşamalarından biri açık renklerin alanları çok daha geniş gösterme etkisi olurken koyu renklerin ise daralttığı yönündedir. Bu nedenle evinizde çok daha geniş görünmesini istediğiniz alanlarda mutlaka açık renklere yer vermelisiniz. Evi geniş gösteren boya renkleri beyaz ve onları, kırık beyaz veya krem ve tonlarıdır. Bu renkler sayesinde salonunuz olduğunda çok daha büyük, geniş ve ferah görünecektir. Son zamanlarda çokça tercih edilen pırıltılı renkler se evinize şıklık katabilir. Odaları geniş gösteren boya renkleri mutlaka bu tonlar içerisinden tercih edilmelidir. Ya da eğer farklı bir renk isteniyorsa o rengin içerisinde çok fazla miktarda açık renk boya kullanılarak istenen rengin en açık tonunun yakalanması şeklinde de uygulama yapılabilir.

Odayı Geniş Gösteren Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları özellikle 90’lı yıllarda çokça kullanılmakta iken günümüzde kullanımı oldukça azdır. O dönemlerde yeni olması duvar kağıtlarını tercihi artırırken ileriki dönemlerde aynı etki gözlemlenememiştir. Oysa ki odayı geniş gösteren duvar kağıtları için doğru seçimler yapıldığında oldukça başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. Özellikle küçük desenler alanı oldukça büyük göstermektedir. Duvar kağıtları tek bir duvara uygulanabileceği gibi tüm alanlara da uygulanabilir. Ancak doğru olan bir ya da iki duvara uygulayarak diğer duvarlara normal boya ya  da farklı çalışmalar yapılmasıdır. Ancak bu sayede fark kendini iyice gösterebilir.

Bir önceki yazımız olan Küçük Yatak Odaları İçin Kullanışlı Tavsiyeler başlıklı makalemizde dar yatak odası dekorasyonu, küçük odalar için tasarımlar ve küçük yatak odası nasıl dekore edilir hakkında bilgiler verilmektedir.


Salonunuzu Daha Geniş Göstermenin Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ