Kadına Dair Herşey

Sanal Flörtte Bilmeniz Gerekenler

Sanal Flörtte Bilmeniz Gerekenler

 

İnternetin kolay ulaşılabilir hale gelmesi ve sosyal medya, arkadaşlık sitelerinin hızla yayılması beraberinde çok sayıda soruyu da beraberinde getirmektedir.  Kadın veya erkeklerde sanal ortamdan birbirini tanıyarak evlenenler dahi bulunmaktadır. İnternetin yarattığı etkiler ve ilişkilerin ne kadar güvenli ve sağlıklı olduğu düşünülürse, internetten flört yapmak ya da sevgili olup bunu daha da ciddi pozisyona taşımak aslında daha fazla ciddiye alınması gereken bir durumdur.

Sanal Ortamdan Gerçek İlişki Yaşanır Mı?

Sanal ortam dediğimiz alan milyonlarca kişini yer aldığı fiziksel olarak sadece kameralar aracılığıyla görüntü alınabilinen bir ortamdır. Günümüzde hızla yaygınlaşmasının sebebi bir anlamda evli veya sevgilisi olan insanların daha kolay ve tehlikesiz şekilde aldatma ve flört etme potansiyelinin olmasıdır. Yani sanal ortamda arkadaşlık siteleri üzerinden yine yüzlerce seçenek arasından flört seçeneği bulabilir ve kolayca sanal olarak veya istenirse gerçekten de ilişki yaşanabilir. Ancak sorun şu ki buradan yaşanan ilişkiler gerçekten ne kadar sağlıklıdır ve ne kadar güvenilirdir.

İnternet Kaynaklı İlişkilerin Olumsuzlukları

© Copyright 2012 CorbisCorporationEğer internetten sevgili bulmak veya daha da ilerisi evlilik gibi bir plan içindeyseniz, ileride yaşanabilecek sorunlar için akılcı bir şekilde bunu tekrar düşünmeniz tavsiye edilir. Çünkü internet ortamında birçok kişi kendini olduğu gibi değil olmak istediği kişi gibi gösterir. Yani internetin insana bir özelik katıyormuş gibi yapan özelliği ile kişi ikinci bir kimliğe bürünebilir. Bu durum da daha ilişkinin başından ciddi bir sıkıntı demektir. Birçok kişi sanal ortamdan tanıdığını söylediği kişilerin daha sonra başka bir hale büründüklerine şahit olabilir. Diğer yandan istisnalar da görmek mümkündür.

Gerçek ve Sanal İlişkiler

Gerek sosyal medya gerek sanal arkadaşlık siteleri gerçek sosyal ortamlara göre çok daha farklıdır. Gerçek ortam, kişinin fiziksel ve psikolojik olarak kendini gerçekten var olarak hissettiği, çevrenin farkında olduğu bir ortamdır. Diğer yandan sanal ortam gerçekle kıyaslanamayacak kadar çok soru işaretini içinde barındırabilir. Bu nedenle hayatınızda gerçekten düzgün ve uzun süreli bir ilişki yaşamak istiyorsanız, sanal âlemi çok ciddiye almamanız ve buradan yüzeysel ilişkiler dışında çok da bir beklentiye girmemeniz tavsiye edilir.

 

Bir önceki yazımız olan İlk Buluşmada Neler Yapılmamalı? başlıklı makalemizde ilk buluşma hakkında bilgiler verilmektedir.


Sanal Flörtte Bilmeniz Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ