Kadına Dair Herşey

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır

Sürekli oje süren kişilerin tırnaklar sararır. Tırnakların sararması hiç hoş bir durum değildir.  Sararmış tırnakları tedavi etmek oldukça kolaydır. Hoş olmayan bir durum olan tırnak sararması yüzünden ellerimizi saklamak isteriz.

Oje Nedeniyle Meydana Gelen Tırnak Sararması Nasıl Önlenir?

  • Oje kullanımı tırnak sararmasının temel nedenidir. Tırnak sararmasının önüne geçmek için ojelerinizi iki günde bir çıkarmanız yeterlidir.  Ojenizi çıkardıktan sonra tırnaklarınızı 12 saat boyunca dinlendirin.  Tırnaklarınız hava almazsa sararmaların meydana gelmesi kaçınılmazdır.
  • Kullanacağınız ojeler oldukça önemlidir. Kaliteli ojeler tercih etmeye özen gösterin. Kalitesiz ojeler nedeniyle tırnak dokusu yok olur ve tırnaklar sararır.
  • Tırnaklarınızı korumak için ojeden önce bazlar kullanabilirsiniz. Oje bazları sayesinde ojenin içerisinde yer alan zararlı kimyasal maddelere karşı tırnaklarınızı koruma imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Oje seçimi kadar aseton seçimi de oldukça önemli bir yere sahiptir. Aseton seçerken kimyasal oranı yüksek olan aseton markalarını tercih etmeyin.  Tırnaklarınızı besleyen kaliteli asetonlar kullanmaya özen gösterin.  Parfüm kokan asetonlardan uzak durun. Parfüm esanslı asetonlar tırnak yüzeyine zarar vermektedir. Bu nedenle kokulu asetonlardan kaçınmalısınız.

Oje Nedeniyle Meydana Gelen Tırnak Sararması Nasıl Önlenir

 

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Tırnakları beyazlatmak için kullanılan doğal yöntemler

Tırnaklarınızın sararmasına izin vermemeniz önemlidir. Ancak tırnaklarınız her şeye rağmen sarardıysa tekrar beyazlatmak gerekir. Tırnaklarınızın beyazlaması için en iyi sonucu 2 hafta beklemeyle alabilirsiniz.  Kısa sürede tırnaklarınızı beyazlatan pek çok yöntem karşınıza çıkabilir. Ancak unutmayın ki tırnaklarınızı beyazlatmak için kullanılan bilmediğiniz yöntemler tırnak yapınıza zarar verebilir.

Tırnaklarınıza iki hafta oje sürmediğinizde ve tırnaklarınıza bakım yaptığınızda tırnaklarınız eski beyaz haline doğal yollarla ulaşacaktır. Tırnakları beyazlatmak için kullanılan doğal yöntemler şu şekildedir:

Menekşe Yağı ile Tırnak Nasıl Beyazlatılır?

Menekşe Yağı ile Tırnak Nasıl Beyazlatılır

Menekşe yağı tırnaklar için son derece yararlıdır. Tırnaklarınızın güçlenmesi ve hızlıca uzaması için menekşe yağının düzenli kullanımı önemlidir. Tırnaklarınızı beyazlatmak için 5 damla menekşe yağını pamuğa damlatın ve silin.

Diş Macunu ile Tırnak Nasıl Beyazlatılır?

Tırnakları beyazlatmak için diş macunu çok kullanılan bir yöntemdir. Tırnak fırçası üzerine koyduğunuz bir miktar diş macunu ile tırnaklarınızı fırçalayın. 10 dakika beklettikten sonra tırnaklarınızın beyazladığını görebilirsiniz.

 Tırnakları beyazlatmak için diş macunu

Karbonatla Tırnak Nasıl Beyazlatılır?

Karbonat kozmetik alanda sık sık kullanılan maddelerden biridir. 1 çay kaşığı karbonatın üstüne 1 çay kaşığı yoğurt ekleyip karıştırın. Kıvamı yoğun olursa üzerine su ekleyebilirsiniz. Karışımla tırnaklarınızı ovun ve hemen yıkayın.  Karbonat karışımını haftada en fazla üç defa uygulamanız halinde tırnaklarınız bembeyaz bir görünüme kavuşacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde saç bakım kürleri, sac bakımı ve saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sararmış Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ