Kadına Dair Herşey

Sarı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sarı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Sarı saç bakımı nasıl yapılır konusu bir sarışın bayanların en çok merak ettiği konulardandır. Özellikle doğal sarışın olmayan kadınlar, sarı saçlara ulaşabilmek için saç rengini açmak zorundadır. Bu işlem de saçı yıpratmakta ve saçın kalitesini bozmaktadır. Yoğun bir bakım gerektiren sarı saçlar, dirençli ve sağlam olmaları için bir çok saç bakım yöntemi ile canlı görünebilirler.

Sarı saç blog sayfalarında sık sık rastladığımız sarı renk saç tonlarının dahil olduğu geniş bir renk çerçevesindedir. Sarı saçların bakımı için ilk dikkat edilecek husus, aslında saçları sarıya boyatmadan önce belirlenir. Saçlarınız ne kadar az işlem görmüşse ve sağlıklıysa sarıya boyattığınızda da o şekilde olmalıdır. Bunun için kaliteli saç açıcılar kullanılmalı ve uzman kuaförlere danışılmalıdır. Aksi halde saçlar mısır püskülü gibi olacak ve kopacaktır. Bu saçınızın yandığı anlamına gelir ve sadece kesim ile kurtulabilirsiniz bu durumdan.

Sarı saçlar için yapılan boyama işlemlerinde de kaliteli ürünler tercih edilmeli ve sarı saç bakım maskeleri tercih edilmelidir. Sarı saçlara özel bakım şampuanları, kremler, maskeler ve saç bakım yağları bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanarak parlak ve canlı sarı saçlara sahip olabilirsiniz. Çok fazla boya ve açma işlemi yapmazsanız saçlarınız yıpranmaz.

Sarı Saç Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

  • Saçlarınızı çok fazla açmayın,
  • Her saç boyama işleminden sonra mutlaka bakım yapın,
  • Saç serumları uygulayın,
  • Keratin bakımı yaptırın,
  • Maşa ve fön işlemlerinden mümkün olduğu kadar uzak durun.
  • Çok fazla saç renginizi değiştirmeyin
  • Sarı saç bakım ürünleri kullanmayı tercih edin.

Sarı Saç Bakım Maskeleri

Bir çok doğal ürünle sarı saçlara özel saç bakım maskeleri yapılmaktadır. Sarı saç bakım maskeleri arasında en çok kullanılanı ve tercih edileni zeytinyağı ve papatya ile yapılan formüldür. Bir demlik papatyayı zeytinyağı ile kısık ateşte 2 saat kaynatıp bir gün bekletin. Daha sonra saçlarınıza sürerek güneşe çıkın. Bu hem saç renginizi daha canlı yapacak hem de saçlarınızın parlamasını sağlayacaktır.

Sarı saç bakımı suna Dumankaya formülleri ile daha canlı sarı saçlar elde edebilir ve saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Özellikle saçlarınız doğal sarı ise daha açık sarı renkler için papatya maskeleri ve sularını tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın çok fazla kurumasına izin vermeden nemlendirmeniz ve güneşe çıkarken bebe yağı ile kurumasını engellemeniz de oldukça önemlidir. Sıcak suyla yıkamaktan uzak durmanız gereken sarı saçlarınıza haftada iki gün bakım yapmanız uygun olacaktır.

Bir çok kişi sarı saçlar için saç bakım ürünleri almayı tercih ederek etkili bir bakım yapmış olur. Her saç rengi için özel bir saç bakım seti olan bu ürünler, hem rengin canlılığını uzun süre korumakta hem de saçlarınızın bakımını yapmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Boyalı Saç Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde boyalı saçı açmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sarı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ