Kadına Dair Herşey

Sevgilimin Niyetinin Ciddi Olduğunu Nasıl Anlarım?

Sevgilimin Niyetinin Ciddi Olduğunu Nasıl Anlarım?

 

Sevgililik çiftlerin bazen kendilerini tanımaları için bir aşama, bazen bir ilişkinin nasıl olması gerektiği için tecrübe bazen evlilik olarak karşımıza çıkan bir durumdur. Herkesin sevgililikten anladığı şey farklıdır. Örneğin bazıları sadece güzel vakit geçirmek ve cinsellik de dâhil mutluluğu paylaşmak olarak düşünür. Bazıları sadece cinsellik paylaşmayı sevgililik gibi görebilir ki tartışılan bir durumdur, bazıları da hem duygusal hem de fiziksel olarak yakınlık, yoğun bir paylaşım şekli olarak görebilir.

Bu konuda farklı bakış açıları konuşulmaya her zaman devam eder ve ortalama olarak bir sağlıklı ilişki düşünülürse, duygusal ve fiziksel olarak tam bütünlük hali denebilir.

Sağlıklı Sevgililik ve Evlilik Düşüncesi

Sağlıklı bir ilişkide çiftlerin birbirlerini olduğu gibi kabul ettikleri, açıkça rahatsız oldukları konuları konuşabildikleri, hem kadının hem de erkeğin kendi kişisel alanlarına saygı duyulduğu söylenebilir. Bu gibi ilişkiler çoğu zaman uzun vadede devam eder ve eğer evliliğe dönüşürse güzel temeller üzerine kurulmuş demektir.

Erkeklere Karşı Güvensizlik Durumu

Kadınların erkeklere karşı güvensizlikleri konusunun birçok farklı sebebi var denebilir. Cinsellik için kolayca başka biriyle sevişebilmeleri ve bunu önemsemeden ilişkilerine gayet normal şekilde devam etmeleri bunun bir nedeni olabilir. Kadınlarda da bu oran çoğalsa da ciddi ilişki beklentisi olan kadınlar için durum zordur. Özellikle de günümüz şartlarında ilişkilerin çok kolay başladığı hızlıca tüketildiği ve bitirildiği düşünülürse ciddi ilişki ve ileriye dönük düşünme anlayışı daha da sorgulanır bir hal almaktadır.

Ciddi İlişkinin Belirtileri 

ciddi-iliskiGünümüz şartlarında her ne kadar ciddi ilişkinin belirleyicisi erkekler gibi düşünülse de artık yaşam şartlarını değişmesi ve kadınların kendilerini her zaman bekleyen taraf durumundan çıkarması nedeniyle dengeler değişmeye başlamıştır. Öyle ki evlenmek isteyen erkek uzun süreli bir ilişki yaşayabileceği kadın bulamamaktadır. Genel olarak ciddi bir ilişkide olması gerekenler şu şekildedir:

  • İlişkide hemen her şeyin tüketilmemesi
  • Karşılıklı anlayış ve duygu ve düşüncelerin tam olarak anlaşılması
  • Rahatlık ve saygı üzerine kurulu ilişki
  • Güvenli ve her türlü sorunun paylaşıldığı ortam
  • Kişisel alanların olması
  • Erkek veya kadın üstünlüğü üzerine değil ortak paylaşım üzerine bir denge sağlanması.

Bir önceki yazımız olan İlişkide Yaş Farkı Önemli Mi? başlıklı makalemizde yaş farkı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sevgilimin Niyetinin Ciddi Olduğunu Nasıl Anlarım? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ