Kadına Dair Herşey

Seyrek Saçlar Nasıl Gürleştirilir?

Seyrek Saçlar Nasıl Gürleştirilir?

Saçlar insanın güzelliğini ve görselliği tamamlayan vücudumuzun bütünleyici yanıdır. Zaman zaman saçlar ile ilgili ciddi problemler yaşadığınız olmuştur. Bunlar bazen yetersiz beslenmeden bazen yoğun ve stresli iş temposundan kaynaklı olabiliyor. Kimi zaman ise saç dökülmeleri ailenizden bir miras olarak kalabiliyor yani genetik olabilir. Genetik saç dökülmeleri belki tamamen engellenemeyebilir fakat bunları kısmen de olsa önleme imkanına sahipsiniz  peki seyrek saçlar nasıl gürleştirilir? Tabiî ki düzenli bakım ile düzenli bakım ile saçlarınızdaki sorunların azaldığını ve saç derisindeki bu sorunların azalması sebebi ile de dökülmeleriniz de hafifleme görülecektir. Haftalık saç bakımlarınızı ya da kürlerinizi bitkisel yağlar ile ya da saç bakım serumları ile yapmanız mümkündür. Özellikle badem yağı ve zeytin yağının saçlar üzerinde olumlu etkileri bilinmektedir yine argan yağı da son dönemin popüler saç bakım ürünleri arasına girdi bile.

sacsiz-adam

Seyrek Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Tüm bu bakımların yanı sıra özellikle erkekler ince telli saç kesim modellerini tercih edebilirsiniz. yine ince telli saçlarınıza uygun saç tasarımı yaptırdığınızda saçınızın seyrek görüntüsü yerini bir nebze de olsa yeni bir tarz havasına bırakmış olacaktır en azından eskisi kadar dikkat çekici olmayacaktır saçlarınızdaki seyreklik. Erkekler için aslında en büyük sorun kabullenmek aslında durumu kabullenip çözüm aramanız inanın işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Seyrek saç kesim modellerinde ön plana çıkan model dağınık ve katlı olan modellerdir ya da yine saçın gür ve az olan kısımları eşitlenerek oluşturulan bir model oldukça hoş bir görüntü verecektir. Yine kabartma yöntemler uygulanarak yana yatmış bir model de seyrek görüntüyü hafifletecektir.

gulen-adam

Beslenmeye Dikkat

Belirtmek de fayda gördüğümüz bir konu daha var ki seyrek saç eğer genetik değilse bir sağlık problemi belirtisidir. Unutmayın günde 50 ile 100 arasında saç telinin dökülmesi normaldir fakat dökülme bu sayının üzerine çıkmışsa eğer tavsiyemiz bir cildiye uzmanına başvurmanız. Yine saç problemleri vücudunuza yeterince mineral ve vitamin almamanızdan da kaynaklı olabilir eğer böyle bir problem yaşıyorsanız beslenmenize mümkün olduğunca dikkat etmeye özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Işıltılı Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde en şık makyaj yöntemleri, en tarz makyaj yöntemleri ve ışıltılı makyaj yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Seyrek Saçlar Nasıl Gürleştirilir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ