Kadına Dair Herşey

Sigara Kokusundan Bu Yöntemlerle Kurtulun

Sigara Kokusundan Bu Yöntemlerle Kurtulun

Sigara, içerdiği birçok kimyasal ve zehirli madde ile vücudumuzu zehirleyerek sağlığımıza ciddi ve kalıcı zararlar verir. Sigara, sağlığımızı olumsuz etkilediği gibi günlük yaşantımızda da olumsuz etkiler bırakır. Elde, ağızda, içildiği ortamda bıraktığı kötü koku soluyan herkese rahatsızlık verir. Özellikle sigara içilen bir odada uyumak sağlığınızı ve uyku düzeninizi çok kötü etkilemektedir. Bu yazımızda sigaranın bu kokusunu nasıl yok edeceğimizle ilgili bazı yöntemler vereceğiz.

  1. Naneli sakız

Naneli ve mentollü sakızlar, ağızda kalan sigara kokusunu bir nebze azaltarak sizi konuşurken zor duruma girmekten kurtarır.

  1. Maydanoz

Sigara içtikten sonra ağız kokusunu gidermek için kullanılan bir yöntemdir.

  1. Ağız spreyi

Sigaradan sonra ağız kokusunu gidermek için üretilmiş ağız spreylerini kullanmanız mümkündür.

  1. Limon Kabuğu Yakmak

Sigara içtikten sonra sigara içilen ortamda limon kabuğunu yakarak dumanını odaya yayarsanız sigara kokusunu bir miktar yok eder.

  1. Çamaşır yumuşatıcısı ısıtmak

Odanızda oluşan kötü kokuları hapsetmenin bir diğer yolu da bir miktar çamaşır yumuşatıcısını ısıtmaktır. Odanıza hoş bir koku verecektir.

  1. Mum Yakmak

En bilindik yöntemlerden birisi sigara içilen odada mum yakmaktır. Mumun ateşi dumanı kendisine çeker ve kokunun tüm odayı sarmasını engeller.

  1. Kömür

Sigara içilen odanın bir köşesine bir parça kömür koymak kokuyu kömürün çekmesine ve kokunun odanıza sinmemesine yarayacaktır.

  1. Sirke

Her türlü kokuda etkili olduğu bilinen sirke, sigara kokusunu bastırmak için de kullanılır. Sirke ile ıslattığınız bir bulaşık süngerini odanızın bir kenarına koyarak kokuyu önleyebilirsiniz.

  1. Fesleğen

Fesleğen ekstra bir çözümdür. Hoş kokusuyla evlerimizi neşelendiren fesleğen bitkisi sigara kokusunda da faydalıdır. Sigara içilen odaya bir adet fesleğen koyun. Hem odaya sigara kokusu sinmesini engeller, hem ellerinizle okşayarak ellerdeki kokuyu alır, hem de ağzınıza atacağınız birkaç yaprak fesleğen kötü ağız kokusunu dindirecektir.

Bonus Sigarayı Bırakmak

Tüm bu kötü kokulardan kurtulmak ve sizin ve çevrenizdekilerin sağlığını tehlikeye atmamak için sigarayı bırakın. Sigarayı bırakarak daha kaliteli ve güzel kokulu bir hayata devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Su Tüketiminin Önemi başlıklı makalemizde su tüketimi hakkında bilgi, su tüketimi nasıl olmalı ve Suyun insan sağlığı için önemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sigara Kokusundan Bu Yöntemlerle Kurtulun Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ