Kadına Dair Herşey

Sigara Kokusunu Gidermenin Altı Yolu

Sigara Kokusunu Gidermenin Altı Yolu

Sigara içenler ile içmeyenlerin bir arada yaşaması, içmeyenler için bir kâbustur. Sigara içenler sigara kokusuna artık alıştıkları için kokuyu çok fazla almazlar ama sigara içmeyenler bu koku ile yaşamayı asla kabullenemezler. Bunun için sigara kokusundan korunmanın ilk yolu ev içinde sigara içilmesini yasaklamaktır. Eve sinen sigara kokusu içen kişinin üstüne, başına ve ağzını içine de yayılacaktır. Ya bu kişi eşiniz ya da sevgiliniz ise? O zaman daha farklı çözümler bulmak şart.

Sigara kokusunu gidermek

Sigara Kokusuna Karşı Sirke Savaşı

Sigara kokusuna karşı sirke ve hamur kabartma tozunun iyi geldiğini biliyor muydunuz? Su bardağının yarısı kadar sirkenin içine kabartma tozunu dökün. Taşmaması için yavaş yavaş dökün. Bu karışımı sigara içilen yere dökülmeyecek bir yere koyun. Bu karışım ortamda buharlaşıp sigara kokusunu giderecektir. Sirke ile ikinci çözüm ise bir kaç kâse sirkenin geceden sigara içilen ortamda kalması. Odayı sabaha kadar havalandırmayın. Sabah kâseleri çıkarın ve odayı havalandırın.

Kahve, Limon ve Portakal Sigara Kokuları İçin Etkili Yöntem

Sigara kokusuna karşı kahve en iyi çözümlerden bir tanesi. Bilindiği üzere kahvenin daha birçok kokuyu önleme özelliği var. İçtiğiniz kahve telvesini veya hiç kullanılmamış olanı da olur, küçük tüller içine lavanta torbası yapar gibi yapın. Sigara içilen ortamlar başta olmak üzere evinizin kokulu yerlerine asın. Böylelikle kahve kokusu sigara kokusunu bastırır. Limon ve portakal dilimleri de kahve ile aynı işlemi görmektedir. Evinizde çok fazla sigara kokusu varsa limon ve portakal dilimlerini özellikle sigara içilen yerlere yerleştirin. Göreceksiniz koku kalmayacak.

En İyisi Kül Tablalarını Dolu Tutmayın

Sigara kokusuna en iyi çözüm kül tablalarını dolu tutmamaktır. Sigara içmeyen insanların kül tablası boşaltmaktan nefret ettiğini iyi bilen birisi olarak kokunun sizi daha çok rahatsız etmemesi için ondan kurtulmanızı öneririm. Teknolojinin bulduğu en iyi çözümlerden birisi olan dumanın dağılmasını önleyen kül tablalarından kullanın ve sonrasında kül tablasını mutlaka çöpe dökün. Böylelikle ne koku ne de duman kalacaktır. En kesin çözüm olarak evinizin içinde sigara içilmesine izin vermeyin.

Bir önceki yazımız olan Uzun Boylu Olmanın O Kadar Da Avantajlı Olmadığını Gösteren 12 Konu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sigara Kokusunu Gidermenin Altı Yolu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ