Kadına Dair Herşey

Sık Yıkamaktan Hoşlanmayanlara Müjde

Sık Yıkamaktan Hoşlanmayanlara Müjde

Sürekli yağlanan her gün yıkanmak isteyen saçlara sahipseniz genelde bu durumdan bezmiş artık hemencecik yağlanan saçlarınızın bu durumdan fazlaca şikâyetçi olmalısınız.

Etrafınızda şahit olduğunuz günlerce yağlanmayan saçlara sahip kişileri hep kıskanıp, saçlarınızın neden böyle olduğunu düşünüyorsunuzdur, büyük ihtimalle.

Ya da saçınız kuru ancak bazı zamanlar acil çıkmanız gerekiyor ancak saçlarınız kirlenmiş durumda ve saçınızı yıkayacak vaktiniz yok. Saç yıkamak, kurutmak ve şekil vermek en 1 saatinizi alacağı için saç yıkama işlemi bazen çok zor durumda bırakabilir.

Bazı zamanlarda temiz bir saç ile güne başlarsınız ancak maruz kaldığınız sigara dumanı toz kir bir sürü çevresel faktör o gün içinde saçınızın erkenden kirletip, yağlanmasına neden olabilir ancak tam günün ortasında evinize dönüp saçınızı yıkama şansınız genellikle olmayabilir. Bu nedenle başka bir çözüme ihtiyacınız vardır.

Bazen de bütün gün boş vaktiniz vardır ama duygusal olarak hiç bir şey yapmak istemezsiniz ancak kirli bir saçla da görünmek istemezsiniz bu durumda da saçınızı temiz gösterecek bir şeye ihtiyacınız vardır.

Peki, tüm bu durumlarda bizim kurtarıcımız ne olacak?

İlk defa duyacaksanız bu durum sizi biraz şaşırtacaktır. Çünkü genellikle saçımızı ıslayıp yıkamaya o kadar çok alışmışız ki. İşte bu işlemi yapmadan saçınızı yağdan kirden arındıracak bir buluştur, kuru şampuan. Saçınızı ıslatmadan güzelce tarayıp daha sonra yağlı olan kısma sıkarak uygulayın bu kuru şampuanı ve 3-4 dk. bekleyerek güne devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Tipinize Göre Bakım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sık Yıkamaktan Hoşlanmayanlara Müjde Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ