Kadına Dair Herşey

Sindirim Sorunlarına Bitkisel Kürler

Sindirim Sorunlarına Bitkisel Kürler

Sindirim problemleri genç yaşlı birçok insanın muzdarip olduğu sorunlardandır. Günümüzde insanlarda bilinç düzeyinin artması ile birlikte, ilaç kullanımında azalmalar söz konusu oldu. İnsanlar doğadan alabildikleri şifalı bitkileri,uzmanlarca oluşturulmuş kür ve tarifler ile kullanmaya ve fizyolojik sorunlarına çözüm bulmaya başladılar. Bizde yazımızda sizin için doğal yoldan sindirim problemlerinize bitkisel kaynaklı kür tarifleri vererek size sindirim problemleriniz ile nasıl başa çıkabileceğinize dair alternatifler vereceğiz. Bu alternatiflerin hepsi doğal içerikli olup doktorunuzun verdiği reçetelere uyarak ve ona danışarak tüketebileceğiniz bitkisel kürlerdir. Tedavinize alternatif amaçlıdır.

 

  1. Kabızlık Sorununuzu Bu Çaylar İle Sonlandırın
  2. Sindirim Sıkıntıları İçin Doğal, Kolay Tarifler
  3. Sindirime Yardımcı Besinler

Kabızlık Sorununuzu Bu Çaylar İle Sonlandırın

Tuvalete çıkamama ya da çok seyrek çıkma hali ola kabızlık son derece sıkıntılı bir rahatsızlıktır. Bunun nedenleri arasında birçok temelde yatan sebep bulunmakta birlikte genel olarak; yeteri sıvı tüketmemek, sindirim sistemindeki sorunlar, bağırsak tıkanıklıkları, sinirsel ve hormonal bozukluklar gibi etkenler görülmektedir.

Kabızlık Sorununuzu Bu Çaylar İle Sonlandırın

Başlıca yapılması gereken beslenme düzenini oluşturmaktır. Bunu dışında vereceğimiz bu tarifle kısa süre içinde düzenli kullanımda faydasını göreceğiniz bu kürleri uygulayabilirsiniz.

İlk bağırsak çalıştıran çay, içinde elinizde bulunması gereken malzemeler; 2 su bardağı kaynar su, bir çay kaşığı anason, 1 çay kaşığı rezene ve 4-6 yaprak sinameki. Bu malzemeler, 15 dakika boyunca kaynar su da bekletilir. Demlenmesinden sonra aç karnı 2 fincan tüketilmelidir.

Diğer bir tarifimiz de; geceden her biri 5 adet su ile ıslattığınız kuru incir, mürdüm eriği kurusu, gülkurusu kayısıyı sabahları aç karnına içilmesi tavsiye edilmektedir.

kuru incir

Bir şifa dolu bardak çay tarifi daha geliyor. Malzemeler; 1 bardak kaynayan suya 10 gr kadar parçalanmış keçiboynuzu konulur ve 10 dakika boyunca kaynatılır. Bu karışımın sindirim problemleri için günde iki fincan tüketilmesi önerilmektedir.

Sindirim Sıkıntıları İçin Doğal, Kolay Tarifler

Tüm sindirim problemlerinizde gönül rahatlığı ile hazırlayabileceğiniz kolay ama bir o kadarda şifalı bu tarifler ile sindirim sorunlarında olan bağırsak rahatsızlıklarınızda kolaylıkla kurtulabileceksiniz.

İlk tarifimiz son derece kolay hazırlanışı ile bir bitki çayı olacak. 1 bardak kaynar suya 10 gr kadar kuru üzüm konmalı ve 10 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Bu çay günde 3 defa bir fincan olacak şekilde tüketilmelidir.

bitki çayı

Kokusu ile ve zarifliği ile bizi kendine hayran bırakan gül yapraklarının sindirim sorunlarınıza iyi gelebileceğini düşünmüş müydünüz? Evet, şifasından yararlanabileceğiniz tarifimiz şöyle; 15 adet taze gül yaprağını bir miktar suda haşlayarak içebilirsiniz.

Sindirime Yardımcı Besinler

Doğanın bize verdiği eşsiz şifadan yararlanmak isterseniz; kabızlık, şişkinlik ve gaz gibi sindirim sorunlarınız varsa bu besinleri gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.  Bu besinler bazıları şöyle; pirinç mide sorunlarınıza karşı şikayetlerinizi minimize edebilen bir besindir. Ayrıca ishal gibi yakınmalarınızda da pirinç kaynatılmış suyun içilmesi de ishal rahatsızlığı olan kişiye yarar sağlamaktadır.

mide sorunlarınıza karşı

Ayçiçeği bitkisi, içeriğindeki fosfor, protein omega-6 ve potasyum mineralleri taşıması ile son derece beseleyici bir besin olması yanında, düzenli tüketildiğinde bağırsak sorunları karşısında size alternatif bir tedavi seçeneği sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ses Kısıklığı ve Tedavisi başlıklı makalemizde Evde ses kısıklığı tedavisi, Ses kısıklığı sebepleri ve Ses kısıklığı tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sindirim Sorunlarına Bitkisel Kürler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ