Kadına Dair Herşey

Sivilce Giderici Doğal Maske Yapımı

Sivilce Giderici Doğal Maske Yapımı

Sivilce Giderici Doğal Maske Yapımı

Sivilce Giderici Doğal Maske Yapımı

Birçok bayanın derdidir sivilceler. Özellikle ergenlik döneminin bitmesine yakın artan sivilce yoğunluğu hem aynaya baktığımızda rahatsız edici bir görüntüye bakmamıza yol açar hem de bu görüntü yüzünden özgüvenimiz zedelenir. Bayanlar bu dertlerden kurtulabilmek için vücudunuza kimyasal ilaçlar yüklemenize hiç gerek yok.

 

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

 Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Bayan erkek fark etmeksizin uygulayabileceğiniz doğal maske çeşitlerini evlerinizde hazırlayabilme fırsatınız bulunmaktadır. Kozmetik firmalarına çokça para ödeme ve sonuç alamama derdine son. Unutmayın ki kozmetik firmalarında üretilen ürünlerin içerisinde mutlak suret ile bozulmaması açısından kimyasal ürün kullanılmaktadır. Bu kimyasal maddelerde bir yandan sivilce giderme etkisine sahipken bir yandan da yeni sivilce oluşumunu tetikler. Oysa evlerinizde hazırlayacağınız doğal maskeler sizlerin sivilcelerini giderirken aynı zamanda da cildinizi yenileyici özelliğe de sahiptir.

 

Sivilce Giderici Maske Hazırlama

 Sivilce Giderici Maske Hazırlama

  Evlerinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz birçok sivilce giderici maske çeşitleri bulunmaktadır. Bu maskelerden bir tanesi ve en etkilisi gül suyu maskesi ile yüz temizlemektir. Bu maske içerisinde bulunan birçok bileşen ile cildinizdeki gözenekleri açıyor. Var olan sivilcelerinizi yok ediyor. Gül suyunun içerisine bir miktar limon damlatın. Limon sivilcelerin daha hızlı kurumasını sağlayacaktır. Bu maskenin içerisine bir miktar da bal katmanızı öneririz. Bu üçlü karışımı ocakta birkaç dakika bal diğer maddeler ile özleşene kadar ısıtın. Daha sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bir ıspatula yardımı ile bu sağlıklı maske karışımını yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bu karışımı 10 gün boyunca yüzünüze uygularsanız etkisini çok çabuk fark edeceksiniz. Sivilceleriniz hızla kurumaya başlayacak ve yerine yenileri gözenekleriniz devamlı açık olduğundan dolayı çıkmayacak.

 

Sivilcelerden Korunmanın Yolları

 Sivilcelerden Korunmanın Yolları

Sivilceler özellikle ergenlik çağında bulunan gençlerin en büyük problemidir. Yüzünüzde ve vücudunuzun diğer bölgelerinde ki sivilcelerin çıkışını engellemek için uygulayabileceğiniz en sağlıklı yöntem bol su ve sıvı tüketmektir. Sivilceler yağlı yiyecek tüketildiğinde ve vücut susuz kaldığında artış gösterir. Ayrıca yağlı fastfood yiyeceklerden de mümkün mertebe uzak kalmanız gerekmektedir. Bu yiyeceklerin içerisinde kullanılan trans yağlar vücudun yağ dengesini bozarken sivilce oluşumu sağlar.

Bir önceki yazımız olan Femme Fatale Adriana Lima'nın Çekici Makyajı başlıklı makalemizde etkileyici bakışlara sahip olmak, kırmızı tonlarda dudaklar için ve makyaj malzemesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sivilce Giderici Doğal Maske Yapımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ