Kadına Dair Herşey

Sivilce İzlerini Geçirme Yolları

Sivilce İzlerini Geçirme Yolları

Sivilce pek çok kişinin karşı karşıya kaldığı cilt problemlerinden biridir. Sivilce nedeniyle oluşan izler estetik açıdan rahatsızlık vermektedir.  Sivilce tedavisi sabır gerektiren uzun soluklu bir süreçtir.  Sivilce nedeniyle kullanılacak olan ilaçlar sivilcelerin durumuna ve sivilce oluşma nedenlerine göre farklılık göstermektedir.  Sivilceler henüz derinleşmemiş ve hafif bir şekilde seyrediyorsa kimyasal peeling kullanılarak tedavi edilebilmektedir. Ancak sivilceler derin bir hale gelmişse farklı tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Geniş yüzeye sahip olan derin sivilce izleri lazer, dermaroller tedavisi veya dolgu maddesi yöntemiyle tedavi edilmektedir. Sivilce izlerini geçiren bazı maskeler bulunmaktadır.

Sivilce İzlerini Geçirme Yolları

Sivilce İzlerini İyileştiren Maskeler Nelerdir?

Cilt üzerinde meydana gelen sivilce izleri için doğru maskeler uygulamak çok önemlidir. Sivilce izlerinden en kısa sürede kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. İşte sivilce izlerini iyileştiren maskeler;

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi

Sivilce izlerinden kurtulma yollarından biri de sirkedir. Sirke sayesinde sivilce lekelerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Sirke içeriğindeki etken maddeler sayesinde vitamin desteği sağlamaktadır. Cilt bakım maskelerinin pek çoğunun içeriğinde sirke yer almaktadır. Elma sirkesi ile sivilcelerden kurtulmak isteyenler gece uyumadan önce bir pamuğa sirke döküp cildine masaj yapmalıdır. Sirke sayesinde sivilce nedeniyle oluşan boşluklar doldurulur ve lekeler kapanır.

Bal

Sivilce lekelerine iyi gelen bal cildin kaybetmiş olduğu sıvıyı kazandırmaktadır. Balı direk olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Balı yüzünüzde bir süre beklettikten sonra yıkayıp arınmasını sağlayabilirsiniz.

Bal

Toz Şeker

Peeling etkisi yaratan toz şeker cilt maskeleri için çok önemli bir yere sahiptir.  Toz şekeri cildinize uygulamak için yüzünüzü derinlemesine yıkayın ve hafif nemlendirilmiş toz şekeri masaj yaparak cildinize yedirin. Kısa sürede cildinizin yumuşadığını ve canlandığını görebilirsiniz.

Toz Şeker

Sivilce Çıkmasını Engellemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Sivilce çok sık görülen bir cilt problemidir. Tüm bireyleri olumsuz yönde etkileyen sivilcenin psikoloji açısından da istenmeyen sonuçları bulunmaktadır.  Deri hastalığı olarak bilinen sivilce her bireyde bir defa olsa dahi çıkabilecek bir hastalıktır.  Özellikle ergenlik dönemine giren çocuklarda ortaya çıkan sivilcelerin erişkinlerde görülme oranı çok daha düşüktür. Sivilce problemiyle karşı karşıya kalmamak için sivilce çıkmasını engelleyen yöntemleri kullanabilirsiniz. Sivilce çıkmasını engellemek için sivilceleri sıkmaktan vazgeçmeniz gerekecektir. Sivilce sıkıldığında iz kalmasına neden olur. Bazı sivilce izlerinin kalıcı olduğu unutulmamalıdır. Sivilce çıkmasını önlemek için cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Cildinizi temizlemek için günde birkaç defa ılık su ve cildinize uygun bir sabun yardımıyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bitkisel karışımlarda cilde çok iyi gelmektedir. Bu nedenle sivilcelere iyi gelen bitkisel karışımları araştırabilirve cildinize uygun karışımları kullanabilirsiniz. Sivilcelere iyi gelen bitkisel ürünlerden biri de gül suyudur. Gül suyu hem güzel bir koku bırakır hem de cildinize ipeksi bir doku kazandırır. Sivilce izlerini gidermede çay da oldukça etkilidir.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saçlar için En Doğru Bakım Önerileri Nelerdir? Sarı Saçlar İçin Maske Tarifleri başlıklı makalemizde saç bakım kremi, saç bakım ürünleri ve sac bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sivilce İzlerini Geçirme Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ