Kadına Dair Herşey

Sivrisineklerin En Çok Isırdığı 4 Çeşit Kişi

Sivrisineklerin En Çok Isırdığı 4 Çeşit Kişi

 

Sivrisinekler.Yaz aylarında başımıza bela olan bu ısıran,kan emen ve kaşındıran canlıları en çok kimleri ısırıyor?Çünkü genellikle çevrenizde duymuşsunuzdur.Bazı kişiler ,sivrisinekler en çok bana geliyor diye yakınırken,bazıları ise beni hiç ısırmıyor diye övünürler.Her ne kadar yapılan araştırmalarda ,0 kan grubuna sahip olan kişiler A grubu kan grubuna sahip kişilere göre daha şanssız olsa da,bu hayvanların dolunay zamanında daha da acımasız olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış durumda.

Sivrisinekler kan grubunuzu vücudunuzdan salgılanan bazı maddeler tarafından anlayabiliyorlar.Tabi bunun neticesinde, onların seçimlerinde bazı kriterler de daha ön plana çıkıyor.İşte bu kriterlere sahip olan ve sivrisineklerin en çok sevdiği kişiler..

 

1-Hamileler

Hamile-bayan

Sivrisinekler insanların nefes alırken verdiği karbondioksiti oldukça çekici bulurlar.Hamileler de normal insandan daha fazla karbondioksit salınımı yaparlar.Bu da sivrisineklerin daha çok ilgilerini çeker.Son zamanlarda ortaya çıkan Zika virüsü dikkate alındığında,hamilelerin sivrisineklerden korunmada ekstra önlem alması oldukça önemli bir konu haline geliyor.

 

Spor

Spor

Sivrisinekler bir spor faaliyeti ya da fitness faaliyeti sonrasında özellikle daha saldırgan hale gelebiliyorlar.Spor sonrası vücutta oluşan laktik asit oldukça fazla ilgilerini size yönlenmesine yardımcı oluyor.

 

Alkol tüketimi

Alkol

İşte alkolün zararlarından bir tanesi daha.Uzmanlar yaptıkları araştırmada vücudun ısısının arttığında sivrisineklerin ilgilerinin de buraya kaydığını gördüler.Alkol de vücut ısısını yükseltici etkisiyle,kullanan kişilerin sivrisineklerin hedefi haline gelmesine neden oluyor.

 

0 kan grubu

o-kan-grubu

Sivrisinekler 0 kan grubuna sahip kişileri,diğer kan grubuna oranla %83 oranında daha fazla tercih ediyor.A grubu kana sahip olan kişiler ise en az hedef haline geliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Hislerini Dışa Vurmakta Sakınca Görmeyen 16 Ev başlıklı makalemizde gülen evler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sivrisineklerin En Çok Isırdığı 4 Çeşit Kişi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ