Kadına Dair Herşey

Siyah Noktalar Neden Olur Nasıl Giderilir?

Siyah Noktalar Neden Olur Nasıl Giderilir?

 Siyah Noktalar İçin Jelâtin Maskesi

Cildiniz narin ve dış etkenlerden en çabuk etkilenen bölgenizdir. Cilt üzerinde gözenekleriniz bulunur. Cildinizdeki gözeneklerin daha açık olduğu yerlerde biriken kirler siyah noktaların oluşumuna neden olur. İyi temizlenmeyen ve çok gözenekli ciltlerde sıklıkla karşılaşılan bir problemdir.

Siyah noktalar dış görünüşü kötü yönde etkilerken, sağlık açısından da temizlenmesi gerekir. Zira temizlenmeyen siyah noktalar daha ciddi cilt problemlerine neden olabilir. Siyah noktaların oluşumunda etkili nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Temizlenmeyen gözenekler
  • Stres
  • Yağ oranının artması
  • Cildin nefes alamaması
  • Tüketilen Gıdalar

siyah-nokta

Yağ ve kirin birleşmesi ve gözeneklerinizi doldurması cildinizin nefes almasını engeller ve hiç hoş olmayan siyah noktalar belirir. Cildin nefes alması cilt sağlığınız için çok önemlidir. Tükettiğiniz gıdalar ve stres de siyah nokta oluşumunda çok etkilidir. Yağ ve kirin cildinizde birikmemesi için önlemler almalısınız. Aldığınız tüm önlemlere rağmen siyah noktalar yine de oluşabilir. Çünkü yaşadığımız çağda ister istemez birçok etki altında kalıyoruz.

Siyah Noktalar Hangi Bölgelerde oluşur?

Maruz kaldığımız hayat şartlarının etkisiyle cildimizin belli bölgelerinde siyah noktalar oluşur. Deri yüzeyimiz çok yağlıdır ve tür oluşumlara müsaittir. Siyah noktaların görüldüğü bölgeler aşağıdaki gibidir. Siyah nokta problemi en çok şu bölgelerde görülür;

  • Yüz
  • Burun
  • Sırt ve Omuz

Kişilerin en çok yüz ve burun bölgesinde çıkan siyah noktalardan olumsuz etkilendikleriniz biliyoruz. Bu bölgelerde çıkan siyah noktalar çok moral bozucu olabiliyor. Çünkü görünümü doğrudan etkiliyor ve kirli bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Siyah Noktalardan Kurtulmak Mümkün

Sürekli olarak moralinizi bozan siyah nokta derdinden kurtulmak elbette mümkün. Birçok yöntem denemiş ve sonuç alamamış olabilirsiniz. Size sunduğumuz yöntem ise diğerlerinden çok farklı. Kesin çözüm ve uzun süreli etki sağlıyor.

Birçok maske kürünü deneyip yorulmuş olabilirsiniz. Ancak jelâtin maskesi kesin sonuç vermektedir. Bu sebeple de oldukça popüler bir maskedir. Gözeneklerinizin açılması nefes almasına yönelik bir uygulamadır.

Jelâtin Maskesi Nedir?

Jelâtin(gelatin), memelilerin dokularında, kasları kemiklere bağlayan, kemikleri birbirine ve diğer organlara bağlayan kısımlarında bulunan ve bir protein olan kollagenden çıkartılan bir protein maddesidir.

Jelâtin tozu kullanılarak yapılan jelâtin maskesi sağlıklı ve doğal bir maskedir. Jelâtin tozu oldukça sağlıklı bir maddedir. Yüzünüze uygulayacağınız jelâtin maskesi sayesinde tüm gözenekleriniz açılır. Piyasada dolaşan birçok üründen çok daha sağlıklı ve güvenilir, doğal bir maddedir. Kullanırken hiç tereddüt etmenize gerek yoktur.

Jelâtin maskesi, jelâtin tozu kullanılarak yapılır. Jelâtin tozunu aktarlardan alabilirsiniz. Kilo ile almanıza gerek yoktur. 5 liralık kadar ölçeklerde alabilirsiniz.

Jelâtin Maskesi Nasıl Yapılır?

Gözeneklerin açılması ve sağlıklı bir cilt için yapacağınız jelâtin maskesi sizi çok şaşırtacak.

 Jelâtin maskesi yapımında kullanılan malzemeler kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerdir.

1 Kaşık süt

1 Kaşık jelâtin tozu

1 Kâse

Elinizde bulunan kâseye süt ve jelâtin tozunu ekleyin. Bir kaşıkla birbiri içinde eriyene kadar karıştırın. Bu işlem bittikten sonra mikrodalga fırında 10 saniye ısıtın. Eğer mikrodalga yoksa normal fırında yüksek derecede 1 dakika ısıtın. Isı,  jelâtin maske yapımında çok önemli. İki malzemenin birbirine karışması ısıya bağlı. Daha sonra kıvama gelen karışımı fırça yardımı veya parmaklarınız ile siyah noktalarınızın olduğu bölgelere sürün. Maskenin donduğunu hissettiğinizde soyabilirsiniz.

Tüm siyah noktalarınız soyduğunuz maskenin üzerinde kalacak. Görünce siz de şaşıracaksınız.

Maskeyi her gün ya da iki günde bir yapmıyoruz. Maske haftada bir gün yapılmalıdır. Fazlası zararlı olabilir. Jelâtin maskesinin faydaları cilt sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Takma Kirpik Nasıl Takılır başlıklı makalemizde takma kirpikler hakkında bilgiler verilmektedir.


Siyah Noktalar Neden Olur Nasıl Giderilir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ