Kadına Dair Herşey

Siyah Noktalara Doğal Maske

Siyah Noktalara Doğal Maske

Çoğu zaman ellerimizle sıkarak kurtulmak istediğimiz siyah noktalardan sadece bu yöntemle değil kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.Siyah nokta problemine karşı hazırlayacağınız maske tarifleri sayesinde siyah nota problemini giderebilir ve pürüzsüz bir cilt tipine sahip olabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Zeytinyağı Maskesi

  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı Türk Kahvesi

 

Siyah noktaları gideren maske sayesinde sağlıkla parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Kolay ve pratik yapımı sayesinde son zamanlar da en çok tercih edilenler arasında yer alan maske yapımı için zeytinyağı ile Türk kahvesini birbiriyle harmanlayalım ve hazırladığımız karışımı cilt üzerine masaj yaparak iyice yedirelim. 5-10 dakika bekleme süresinin ardından cildimizi iyice durulayalım.

 

Siyah Noktalara Etkili Çözüm

  • 1 adet çırpılmış yumurta akı
  • 1 çay kaşığı şeker

 

Siyah noktaları gideren maske yapımı için çırpılmış yumurta beyazı ile şekeri karıştıralım. Hazırladığımız karışımı cildimize sürelim ve bir müddet bekletelim. Daha sonra yumurtalı şeker karışımını cildimizden soyarak çıkaralım. Bu maske tarifi hem siyah nokta görünümünü azaltacak hem de cildinize sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

 

Siyah Noktalar İçin Mucizevi Maske

 

  • 1 yemek kaşığı yulaf
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Mucizevi maske tarifi için yulaf ile yoğurdu harmanlayarak bir karışım elde edelim. Hazırladığımı karışımı cildimize masaj yaparak yedirelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Bekledikten sonra cildimizde ki maskeyi ovalayarak çıkaralım. Bu maske tarifi cildinize kadifemsi bir görünüm kazandıracak ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Karbonat Maskesi

  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • Su

 

Su ile karbonatı yoğurt kıvamına gelene dek karıştıralım. Hazırladığımız karışımı cildimize masaj yaparak yaydıralım ve 10 dakika boyunca cilt üzerinde bekletelim. Bu adım sonrasında cildimizi ılık su ile durulayalım.

 

Ölü Hücreleri ve Siyah Noktaları Gideren Maske

 

  • Limon
  • Su

Limonlu karışımını pamuğa dökerek yüzümüzü silelim. Bu karışım doğal bir peeling görevini üstlenmektedir. Peeling kullanımı sonrasında cildiniz parlak ve sağlıklı görünüm kazanacaktır. Gözeneklere dolmuş kir ve yağ problemine elveda demek istiyorsanız bu maske tarifinden yararlanabilirsiniz. Maske kullanımı sonrasında cilt bol su ile durulanmalıdır. Ölü hücreleri gideren maskeyi hafta bir defa olmak üzere kullanıma alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Rengarenk Ruj Modelleri başlıklı makalemizde desen rujlar, renkli rujlar ve ruj modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Siyah Noktalara Doğal Maske Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ