Kadına Dair Herşey

Siyah Noktalara İyi Gelen Yumurta Maskesi

Siyah Noktalara İyi Gelen Yumurta Maskesi

Siyah noktalar herkesin şikayetçi olduğu cilt problemlerinden biridir.  Güzellik merkezlerine para ödemek istemiyorsanız evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz yumurta maskesi ile siyah noktalara veda edebilirsiniz. Yumurta maskesi sayesinde cildinizin kısa bir süre içerisinde çok daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuştuğunu görebilirsiniz.

Yumurta Beyazı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yumurta Beyazı Maskesi Nasıl Hazırlanır

Yumurta beyazı maskesini yüzünüzde kullanmadan önce cildinizi güzel bir şekilde temizlemeyi ihmal etmeyin. Daha sonra yumurtanın beyazı ile sarısını ayırın ve bir pamuk yardımıyla yumurta beyazını yüzünüze uygulayın. 15 dakika maskeyi yüzünüzde bekletin. Kuruyan maskeyi su ile durulayın. Yumurta beyaz maskesi ile cildinizi sıkılaştırabilir ve cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Yağlı Ciltlere Uygun Yumurta Beyazı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yağlı ciltler en zor cilt tiplerinden biridir. Bu nedenle evde hazırlayacağınız doğru bir maskeyle cildinizin yağ dengesini düzenleyebilirsiniz. Yağlı ciltler için yumurta maskesi hazırlamak için öncelikle yumurtanın beyazını ayırın ve içine kil ekleyin. Kille yumurta karışımını yüzünüze sürüp 15 dakika boyunca bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra cildinizi durulayabilirsiniz. Yağlı cildin ortaya çıkardığı sorunları yok eden yumurta maskesi ciltteki yağ üretimini belirli oranlarda kontrol altına almaktadır.

Yağlı ciltler için yumurta maskesi

Yumurta Sarısı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

yumurta sarısı maskesi

Kuru bir cilde sahipseniz yumurta sarısı maskesi hazırlayarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Üstelik bu maskeyi uygulamak son derece kolay ve pratik. Yumurtanın sarısını beyazından ayırın ve içine bir miktar bal ekleyin. Daha önceden temizlemiş olduğunuz cildinize bu karışımı uygulayıp 15 dakika bekleyin.

Cilt Kırışıklıkları Ve Çizgiler İçin Yumurta Maskesi

Pek çok kişi yüzündeki kırışıklıklardan ve çizgilerden şikayet etmektedir. Cilt kırışıklıklarına iyi gelen yumurta maskesi sayesinde kısa sürede istenmeyen çizgilerden kurtulabilirsiniz. Öncelikle yumurtanın sarısından beyazını ayırın ve temizlemiş odluğunuz cildinize sürün. Yumurta beyazı kısa bir süre sonra kuruyacaktır. Yumurta kuruduktan sonra cildinizi temiz suyla yıkayabilirsiniz. Ardından bakım kremi sürerek cildinizi onarabilirsiniz.

Anti Aging Etkisi Yaratan Yumurta Maskesi

Anti aging etkisi yaratan yumurta maskesi

Cildinizde anti aging etkisi yaratmak ve yaşlanmanızı geciktirmek istiyorsanız sizler için harika bir maske tarifimiz var. Anti aging etkisi yaratan yumurta maskesini hazırlamak için yumurta beyazını ayırın ve üzerine 1 adet havuç rendeleyin. Ardından süt ekleyip karışımı yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekleyip yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Yumurta Maskesi

Yağlı bir cilde sahipseniz sizin için en doğru maske seçimi yumurta maskesi olacaktır. Yağlı ciltler için yumurta maskesi hazırlamak istiyorsanız bir miktar nohut ununun içerisine yumurta beyazını ekleyin ve karıştırmaya başlayın. Karışımın içerisine limon suyu ekleyin ve hazırladığımız maskeyi yüzünüze sürün. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika boyunca bekleyin. 20 dakikanın sonunda maskeyi suyla durulamanız yeterlidir. Yağlı cilde sahip olan kişiler bu maske ile yağ üretimini kontrol altına alırken, cildin yağ düzenini dengelemektedir.

Bir önceki yazımız olan Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde Kantaron bitkisi, Kantaron yağı ve Kantaron yağı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Siyah Noktalara İyi Gelen Yumurta Maskesi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ