Kadına Dair Herşey

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah noktalar özellikle yağlı ciltlerde kendini göstermektedir. Bunun sebebi yağlı ciltlerde gözenekler daha geniş olmakta ve açık olan bu gözeneklerin temiz tutulmaması halinde gözenek içine kir dolarak, siyah nokta oluşmaktadır. Siyah noktalar en çok burun ve çevresinde oluşmakta olup, kötü bir görüntüyü oluşturmaktadır.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah noktaların oluşturduğu bu kötü görüntü karşısında öncelikle kendiniz siyah noktalardan kurtulmayı denemelisiniz. Siyah nokta çıkarıcı aletle siyah noktalarınızı çıkarmaya çalışmalısınız. Ya da siyah nokta bandını siyah noktalı bölgelerinizde kullanarak siyah noktalarınızdan kurtulmalısınız. Ancak bu iki yolda siyah noktalarınızdan kurtulmak için yeterli olmuyorsa başka yollara başvurmalısınız. İşte, siyah noktalardan kurtulmanın yolları;

Siyah Noktalar

Domates: Siyah noktanın oluşum sebebi ciltte oluşan kir ve sebumların deri altına yerleşmesidir. Domatesin ise kir arındırıcı ve sebum temizleyici görevi bulunmaktadır. Bunun için cildinize bir domates dilimini kesip koyarak on dakika bekletmeniz bölgedeki sebumların arınmasında yardımcı olacaktır.

Siyah Noktalara Domates

Portakal Kabuğu: Portakal kabuğu cilt bakımında çok fazla kullanılmaktadır. Portakal kabuğunu rendeleyip, güneşte birkaç gün kurutmalısınız. Güneşte kuruttuğunuz portakal kabuğuna gül suyu ekleyerek yoğurmalısınız. Bu yoğurma işleminizle karışımınızın krem kıvamına gelmesini sağlayacaktır. Daha sonra isterseniz bütün yüzünüze sürerek maske yapabilirsiniz. İsterseniz de yalnızca siyah nokta olan bölgede kullanabilirsiniz.

Karbonat: Karbonat da önemli bir kir sökücüdür. Bunun için karbonatın üzerine bir miktar su koyarak krem kıvamına getirmelisiniz. Daha sonra masaj yaparak sorunlu bölgeye sürmelisiniz. Ancak karbonat zor bir maddedir. Karbonatı uzun süre cildinizde tutmanız, cildinizin tahriş olmasına sebep olacaktır. Bunun için karbonatı cildinizde maksimum 5 dakika süreyle tutmalısınız.

Limon: Limon da sebum sökme konusunda çok etkili bir maddedir. Limonu saf olarak suratınıza sürmeniz, limonun asitli olmasından kaynaklı olarak cildinizin yanmasına ve tahriş olmasına sebep olacaktır. Ancak limon içine birkaç damla su katıp, pamuk yardımıyla yüzünüze uygulamanız ile cilt sebumlarınızı çözmeye başlayacaksınız.

Siyah Noktalara Limon

Limon karışımını cildinizde maksimum 20 dakika süreyle tutmalısınız. Ayrıca limon arındırıcı ve renk dengeleyici özelliğe de sahiptir. Bunun için tek bir bölge yerine yüzünüzün geneline sürerek, genel bir bakım yapmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Saçları Dolgunlaştırma Yolları başlıklı makalemizde Saçın dolgun olması, Saçları Dolgunlaştırma ve Saçları Dolgunlaştırma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.


Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ