Kadına Dair Herşey

Siyah Noktalarınız İçin Maske Tarifi

Siyah Noktalarınız İçin Maske Tarifi

Gözeneklerin yağ ve kir sebebi ile dolması sonucu oluşum gösteren siyah noktalar, cildin en büyük düşmanı olarak nitelendirilmektedir.  Siyah nokta problemini geri plana almak istiyorsanız siyah nokta bantlarından ya  da siyah nokta maskelerinden yararlanabilirsiniz. Kısa zaman zarfı içinde siyah nokta problemine elveda demek isteyenlerdenseniz önerilerimize merhaba diyebilirsiniz.

 

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı yoğurt

 

Siyah noktaları gideren maske tarifi için zeytinyağı, limon suyu ve yoğurt harmanlanır. Hazırlanılan karışım cilt üzerinde masaj yardımı ile yedirilir ve 15 dakika boyunca bekletilir. Cilt üzerinde ki yağ ve kirin geri plana alınmasını destekleyen siyah noktaları gideren maske tarifi aynı zaman da cildin pürüzsüz görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Maske kullanımı sonrasında cilt ılık su ile durulanmalıdır. Eğer hassas cilt tipine sahipseniz limon suyu kullanmamalısınız. Cildi besleyerek nemlendirecek olan yoğurt yoğun bakım yapmanıza olanak tanımaktadır. Zeytinyağı ise cildin parlak ve sağlıklı görünüm kazanmasını desteklemektedir.

 

Siyah Noktalar İçin Mucizevi Karışım

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı Türk kahvesi

Maske yapımı için küçük bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve Türk kahvesi ekleyelim ve birbiri ile harmanlayalım. Bu adım sonrasında maskeyi siyah nokta olan bölgelere sürelim ve 10 dakika boyunca bekleyelim. Ilık su yardımıc ile cildimizi durulayalım. Haftada bir defa olmak üzere uygulamaya alacağınız siyah nokta gideren maske kısa zaman zarfı içinde istediğiniz sonucu almanıza imkan tanımaktadır.

 

Karabiberli Maske Tarifi

 • 2 yemek kaşığı karabiber
 • Su

 

Karabiberli maske tarifi için 2 yemek kaşığı karabiberin içerisine su ilave ederek karıştıralım. Karabiberli su karışımı cilt üzerine masaj yardımı ile sürelim ve 20 dakika boyunca bekleyelim. Kusursuz cilt tipine sahip olmak isteyenlerin ilk seçimi olan karabiberli maske tarifi aynı zaman da cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olmaktadır.

 

Limon Özlü Siyah Nokta Maske Tarifi

 • 1 adet limon suyu
 • 1 çay kaşığı şeker

 

Limon özlü siyah nokta gideren maske tarifi için limon suyunun içerisine 1 çay kaşığı şeker ilave edelim.  Hazırladığımız karışımı ile cilt üzerine sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su ile durulayalım. Bu maske tarifini ihtiyaç duyduğunu zamanlarda kullanıma alabilirsiniz.

 

Siyah Noktalar İçin Mucizevi Etkiler Gösteren Maske Tarifi

 • Mısır unu
 • Yoğurt
 • Limon kabuğu rendesi
 • Limon suyu

Siyah noktaları gideren maske tarifi için mısır ununun içerisine limon kabuğu rendesi ve limon suyu ilave edelim. Elde ettiğimiz karışımı cildimize masaj yaparak yedirelim ve  10-15 dakika boyunca bekleyelim. Haftada bir defa olmak üzere uygulamaya alacağınız bu maske tarifi aynı zaman da cildin beslenmesine yardımcı olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Porselen Makyaj Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde makyaj ve nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.


Siyah Noktalarınız İçin Maske Tarifi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ