Kadına Dair Herşey

Siyah Saçı Açmak İçin En Kolay Yöntem

Siyah Saçı Açmak İçin En Kolay Yöntem

Saç renklerinin içinde en koyusu olan siyah renk, açılması en zahmetli olan ve en yıpratan işlemlerden biridir. Siyah saç rengini açmak için yöntemler ve kozmetik ürünler, saç boyaları, oksijenli sular, saç açıcı tarifler gerekmektedir. Saç rengi doğal siyah olmayan kişiler saç rengini açma işleminden önce kuaföre gidip saç akıtma formülleri ile siyah rengi akıtmalıdır. Siyah saçı açmak için hangi renge boyamalıyım diye araştırmadan önce kuaförünüze danışmalı, saç yapınız hakkında fikir almalısınız. Aksi takdirde olumsuz olabilir.

Siyah Saçı Açmak İçin Doğal Yöntemler

Siyah renk saçları açmak için doğal yöntemler de var.Mesela tarçın.Her ne kadar saçlarda kokusu nedeniyle tercih edişmese de ,tarçını saç kremine 1 çay kaşığı kadar eklemenizin ardından,saçlarınıza sürün ve ardından 5-6 saat kadar bekletin.

siyah-saci-acmak-icin-dogal-yontemler

Bir diğer yöntem ise limondur.Limon ile suyu karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayın ve kurumalarını bekleyin.Kuruma esnasında siyah saçlar açılacaktır ancak saçlarınızda yıpranma noktasında ekstra bakım yapmanız gerekebilir.

Diğer 3.yöntemde ise hepimizin yakından bildiği papatya suyu var.1 demlik suya papatyaları ilave ettikten sonra suyu kaynatın.Demlenme işlemi sonrasında su ılık bir hal aldığında saçlarınızı ıslatıp,ardından kurutmaya bırakın.Bu da siyah saçı açmak için doğal yöntemlerden birisidir.

Peroksit İle Saç Rengi Açmak Mümkün Mü?

Siyah saç rengini sıvı peroksit ile açmak da mümkündür. Uygulanması hiç tavsiye edilmeyen yöntemlerden birisi de oksijen uygulamasıdır. Bu yöntem saç rengini açarak saçları ağır derecede yıpratmaktadır. Koyu renk saçlar oksijenli su ile turuncu renge dönüşmektedir. Siyah saçı açmak için hangi boya diye araştırmadan önce kuaförünüze danışmalısınız.

siyah-sac-nasil-acilir

Oksijen İle Saç Rengi Açmak

Oksijen ile saç rengi açmadan önce iyice düşünerek karar verilmesi gerekmektedir. Siyah açları açma yöntemleri oldukça çeşitli olup en az yıpratan yöntemi tercih etmek akıllıca olacaktır. Limon, papatya suyu ve tarçın ile saç açma yöntemleri mümkündür. Siyah saçı açmak için doğal yöntemler de mevcuttur.

Saç Açarken Güneşte Beklemenin Önemi

Papatya suyu ile saç açılmaya çalışılırken saçların papatya suyu ile ıslanması ve kuruyana kadar güneşte beklenmesi gerekmektedir. Papatya suyu saçların doğal şekilde açılmasını sağlamaktadır. Yarım çay bardağından biraz az zeytinyağı ve yarım çay bardağı bal ile saç açılması da mümkündür. Siyah saçı açmak için ne yapmalıyım diye soranlar hayli fazladır. Bu yöntemde bekleme süresinin en az yarım saat en fazla ise iki saat olması önerilir.

 

Bir önceki yazımız olan Siyah Saç Rengi Ve Göz Alan Tonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Siyah Saçı Açmak İçin En Kolay Yöntem Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ