Kadına Dair Herşey

Siz de Terasınızı Dekore Edin

Siz de Terasınızı Dekore Edin

Yaşadığınız ortamın sizi yansıtması, kendinizi daha iyi hissetmeniz açısından son derece önemli.  Hayatınıza şahitlik eden evleriniz için ise uygun dekorasyonu bulabilmek çok daha önemli. Evinizin size ait olduğunu hissedebilmeniz ve koşturmacaların içinden çıkıp geldiğinizde kendinizi güvende ve dingin hissedebilmeniz ev dekorasyonları ile ilgili tercihinize bağlı diyebiliriz.

Aslında hepimizin zihninden gün içinde muhteşem ev dekorasyonları geçer. Bunları düşünmek dahi bizi mutlu eder ve yüzümüzde bir tebessüme neden olur. Ancak,  hayata geçirme kısmı her zaman o kadar mutlu etmez.  Çünkü hayal kurarken bir şeyleri oldurmak kolaydır ancak gerçek hayatın olabilirlikleri ile hayal dünyasının olabilirlikleri birbiri ile her zaman örtüşmeyebilir. Bunun olmaması için gerçekçi ve planlı bir dekorasyon tasarımı yapmalısınız.

Burada ilk dikkate almanız gereken şey evinizin hangi bölümünü dekore etmek istediğiniz olmalı. Salon, mutfak, yatak odası, bahçe, teras olarak sayabileceğimiz bölümlerin her biri özel dekorasyon uygulamalarına ihtiyaç duyacaktır.

teras-dekorasyon

Yazımızın devamında sizlerle teras dekorasyonları ile ilgili bilgiler paylaşacağız

Teras Dekorasyonu Hakkında Bilinmeniz Gerekenler

Geniş balkonlar ve teraslar özellikle apartmanlarda yaşamak zorunda kalan ve bahçe özlemi çeken şehir insanı için son derece önemli bir yerde duruyor. Ev dekorasyonları içinde salon kadar hatta bazen ondan daha fazla önem verilen teras dekorasyonları samimi ve şık mola ortamlarına sahip olmanızı sağlıyor.

Teras dekorasyonları için farklı türde malzeme ve eşyalara da gereksinim duyacaksınız. Öncelikle dış mekân tasarımı yaptığınızı unutmamanız lazım. Bu nedenle dış etkenlere dayanıklı malzemede eşyalar seçmeniz gerekecek.

Teraslar için en önemli özellik,  her mevsim kullanılabilir hale getirilmiş olmalarıdır. Bunu sağlamak için de elbette akla ilk gelen terasınızı katlanabilir camlarla çevrelemek olacak. Bu şekilde ısıyı içerde tutabilir ve soğuk havanın terasınıza girmesini engelleyebilirsiniz.

Teraslar güneşin de şiddetli etkilerine maruz kalan alanlardır.  Bu etkiyi azaltmak için balkonlar için üretilen sert malzeme storlar kullanabilirsiniz.

Balkon 6

Sıra,  işin keyif kısmına geldiğinde ise teras dekorasyonları çok daha zevkli yapılan bir işe dönüşüveriyor.  Sallanan sandalyeler,  koltuk salıncaklar, canlı veya cansız sarmaşıklar, ferforje takımlar, küçük okuma köşeleri gibi özel alanlar oluşturmak için tarz ve zevkinize göre seçim yapacağınız sırsız seçeneğe dergi, broşür ve internet sitelerinden ulaşabilir, hayalinizdeki terasa kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Desenli Halılar İle Siz De Evinize Renk Katın başlıklı makalemizde desenli halı modelleri, modern kilim modelleri ve renagrenk halı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Siz de Terasınızı Dekore Edin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ