Kadına Dair Herşey

Sizde Kitaplığınıza Renk Katın

Sizde Kitaplığınıza Renk Katın

Öğrencinin olduğu çoğu evde büyük veya küçük bir kitaplık mutlaka bulunur. İlkokul yıllarında alınan bu kitaplıklar zamanla eskir, çok iyi bakılsa bile gözünüz ve beyniniz sürekli aynı şeyi görmekten sıkılmaya başlar. Eskimiş ve gözünüze hiçte hoş gelmeyen evinizin bir köşesinde duran kitaplıktan artık sıkılmadınız mı? Ya da sürekli aynı olması sizi hala boğmadı mı? Yenisiniz almak yerine onu oldukça düşük bir bütçeyle üstelikte eğlenerek yenilemenizin pek çok yolu var.

Boyayın, Kaplayın, Renklendirin!

Mobilyaların ömrü uzun gibi gözükse de o kadar da uzun değildir. Taşınmalarda, yerlerinin değişmesinde pek çok hasara uğrayabilirler ve ufak bir çizik bile onların görüntüsünü bozabilir. Kırtasiyeden alacağınız yapışkanlı ve desenli kaplama kağıdı, her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz tahta boyalarla renkli kitaplık yapabilirsiniz. İkisini birlikte kullanarak bir kontrast oluşturabilirsiniz. Kullandığınız kaplama kağıdının desenlerini dilediğini gibi seçebilirsiniz. Bunu yaparken hem eğlenecek hem de kitaplığınız güzelleştirecek.

Kitaplık raflarına renk katmak için raflara yeteneğiniz var ise boyalarla bir şeyler çizebilir veyahut yapışkanlar kullanarak seçenekleri pek çok yolla çeşitlendirebilirsiniz. Herhangi bir motif ya da sevdiğiniz bir çizgi film kahramanı bile renklendirmek ve göz zevkinizi tatmin etmenin bir yolu olabilir.sik-kitaplik-modelleri

Kitaplarınızın Dizilişinin Bir Tarzı Olsun

Kimi insanlar kitaplarını yazarların isimlerini alfabe sırasına göre, kimiyse yıllarına göre dizer. Bu şekilde titiz bir diziliş istiyorsanız kitaplarınızı raflara renk ve boyutlarına göre dizin. Aynı boyda ki kitapları açıktan koyuya ya da gökkuşağı gibi dizerek hem düzgün hem de sevecen bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

sik-kitaplik-modelleri

Kitaplıklar Sadece Kitap İçin Değildir!

Kitaplığınızı renklendirmenin en kolay yollarından biri biblolar ve diğer eşyalardır. Renkli kalem kutunuzu çalışma masasından alıp üstten üçüncü rafın sağına koyarak bile kitaplığınıza canlılık getirebilirsiniz. Hatıra kutunuzu kısa kitapların hemen yanına yerleştirin, bibloları koymayı unutmayın. O süslü mumları vitrinden çıkarıp kitaplığa koyun, toz alırken biraz zorlanırsınız lakin kitaplığınız sizi içerisinde ki kitapları okumanız için daha bir hevesle çağıracak, onu gördüğünüz de içinizi anlamsız bir huzur ve mutluluk kaplayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evinizi Boyarken Şunlara Dikkat Edin başlıklı makalemizde badana boyaları, boya yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve ev boyama hakkında bilgiler verilmektedir.


Sizde Kitaplığınıza Renk Katın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ