Kadına Dair Herşey

Sizde Masa Boyama İle Eğlenin

Sizde Masa Boyama İle Eğlenin

Hobiler ev hanımları ve emekliler için hayatlarında ki en önemli şeydir. Artık çoğu ilde verilen ücretsiz kurslar ile sahip olduğunuz yetenekleri geliştirebilirsiniz. Boyama yapmak insanı çocukluğuna döndürür. Bir şeylerle meşgul olmak beyninizi rahatlatır. Özellikle hanımlar için çeşitli ev dekorasyon fikirleri yuvalarını güzelleştirmek için birebir. Evinizdeki eskimiş masayı yenilerken eğlenebilir eğlenirken aynı zamanda yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz.

Neler Lazım?

Masa boyama işlemi için etrafı batırmamanızı sağlayacak büyük bir naylon, zımpara kağıdı, astar, boya, vernik ve fırçaya ihtiyacınız var. Malzemeleri nalburlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Mobilya boyası istiyorum derseniz size en uygun boyalardan verecektir. Su bazlı ya da sentetik olanlar işinizi görecektir. Unutmayın ki, fırçadan verniğe kadar ürünün kalitesi sonucu da etkileyecektir.

renkli-masa-stilleri

Nasıl Yapacaksınız?

Masa boyama nasıl yapılır derseniz, açık hava da yapmanız kendi sağlığınız açısından daha iyi olur. Herhangi bir rahatsızlığınız var ise boyanın kokusu sizi rahatsız edebilir ve zımparadan çıkacak talaşlar boğazınıza ve gözlerinize kaçabilir. Zımpara yaparken yüzünüzü bir bez ile örtmeyi tercih edin. Zımpara yaparken eldiven giyin. Masanızın üzerini güzelce zımparaladıktan sonra bir temizlik bezi yardımı ile temizleyin. Üzerinde talaş kalmamasına dikkat edin, astarı attığınız zaman kalan talaş yapışacak ve kalkık bir görüntü oluşturacaktır. Fırçayla masanın her tarafını astarlayın. Astar boya masanızın daha uzun süreli kullanılmasını ve işinin ehli biri tarafından yapılmış gibi görünmesine neden olur. Astar kuruduktan sonra tekrar zımpara yaparsanız daha düzgün bir görünüm elde edersiniz.

Astar tamamen kuruduktan ve zımpara yapıldıktan sonra boyama işlemine geçeceksiniz. Bu tamamen sizin zevkinize ve yeteneklerinize kalmış bir durum. Tek renge boyayabilir ya da iki renkle kontrast oluşturabilirsiniz.

ev-masa-dekorasyonu

Boyayı iki kat uygularsanız daha düzgün bir sonuç elde edersiniz. Yeteneğiniz var ise beyaz üzerine koyu bir renkle işlenmiş bir desen yapabilirsiniz. Ahşap boyama konusunda uzmanlığınız var ise herkesi masanıza hayran bırakacak bir boyamayı masanıza yapabilirsiniz. Renklendirme tamamen sizin kişisel zevkinize kalmış bir olay.

Tüm boyama işlemi bittikten ve boya tamamen kuruduktan sonra masanızı vernikleyin ve tekrar kurumaya bırakın. Yeni masanız hazır!

Bir önceki yazımız olan Sizde Kitaplığınıza Renk Katın başlıklı makalemizde eğlenceli kitaplık modelleri, renkli kitaplıklar ve şık kitaplık yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sizde Masa Boyama İle Eğlenin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ