Kadına Dair Herşey

Sizi Yaza Hazırlayacak 8 İpucu

Sizi Yaza Hazırlayacak 8 İpucu
  1. Güneşe Karşı Gereken Önlemlerinizi Alın.

Güneşe Karşı Gereken Önlemlerinizi Alın.

Mutlaka cilt tipinize uygun güneş koruyucu bir ürün kullanın. Aslında sadece yazları bunu yapmamız gerekiyor gibi hissetsek de, bu adım dört mevsim gereken yapılması gereken bir adımdır.

  1. Mutlaka Nemlendirici Losyon Kullanın.

Mutlaka Nemlendirici Losyon Kullanın.

Bu da kışın yapılan ama yazın pek uygulanmayan bir adım. Fakat yazları da cildimiz kurur. Her duşun ardından nemlendirici bir losyon ile cildimizi nemlendirmeliyiz.

  1. Duş Sürenizi Kısaltın.

Duş Sürenizi Kısaltın.

Duşta kaldığınız süreyi minimuma indirin. Uzun süreli ve sıcak su kullanarak yapılan duşlar cildinizi kurutur. Kuru bir ciltle bikini sezonunu açmayı da kimse istemez herhalde.

  1. Ayaklarınıza Yoğun Bir Bakım Yapın ve Bacaklarınızdaki Pürüzleri Giderin.

Ayaklarınıza Yoğun Bir Bakım Yapın ve Bacaklarınızdaki Pürüzleri Giderin.

Yaz demek sandalet ve mini mevsimi demek. E haliyle ayaklarınıza bakım yapmalı ve bacaklarınızdaki pürüzlü görüntüyü ( kıl kökü görünümü ) gidermelisiniz.

  1. Diz Kapağı ve Dirsek Koyulukları İle Mücadele Edin.

Diz Kapağı ve Dirsek Koyulukları İle Mücadele Edin.

Bu alanlardaki koyulukların sebebi nem yetersizliğidir. Limon kullanarak bu bölgeleri iyice ovun. Limon doğal bir renk açıcıdır. Limonlu bölge kuruduktan sonra iyice nemlendirin.

  1. Koltuk Altı Kararmalarınıza Savaş Açın.

Koltuk Altı Kararmalarınıza Savaş Açın.

Bu bölgedeki kararma nem yetersizliğinden değil, kıl köklerinden kaynaklıdır. Tüylerinizi kökten alan bir epilasyon uygulaması tercih edin. Buna rağmen kararmalarınız geçmediyse limon ile ovuşturup renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Vücudunuza ve Cildinize Evde Peeling İşlemi Uygulayın.

Vücudunuza ve Cildinize Evde Peeling İşlemi Uygulayın.

Kahve içerisine biraz zeytinyağı ekleyerek tüm cildinize dairesel hareketlere bu karışımı uygulayın. Bu işlem ile tüm gözenek kirlerinizden ve ölü derilerden kolaylıkla arınacaksınız.

  1. Makyajınızı Oldukça Hafif Tutun.

Makyajınızı Oldukça Hafif Tutun.

Yaz aylarında yüzümüz daha fazla terler ve bu esnada makyaj malzemeleri gözeneklerimize dolabilir. Bu nedenle yazları makyajı oldukça hafif tutmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ruh Sağlığımızı Korumak İçin Basit Öneriler başlıklı makalemizde B12 vitamini eksikliği, basit hedefler ve doğru nefes almak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sizi Yaza Hazırlayacak 8 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ