Kadına Dair Herşey

Sofra Sunumu Nasıl Olmalı?

Sofra Sunumu Nasıl Olmalı?

Artık yemek yapmak ve sofra hazırlamak dışında önemli olan bir kavram daha var. Bu da hazırladıklarımızın sunumudur. Çünkü göze hitap edebilen bir sunum, ilk başta yemeğin lezzetine de bir nebze olsun katkı sağlayarak yiyecek olan kişiyi ön yargılarından kurtarabiliyor.

İnsanlar güzel görünen her şeyi severler. Ayrıca güzel şeyler görmek mutlu edici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle hazırladığımız yemeklerin de görüntüsünü ve sunumunu önemser isek mutlaka lezzetlerin bize geri dönüşü daha da güzel olacaktır.

Güzel sunumlar hazırlamanın püf noktaları:

  1. Öncelikle sofranızda farklı sunumlarla renkli bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bu nedenle sunum yaparken renkli renkli sebzelerden faydalanabilirsiniz. Örneğin brokoli, karnabahar, havuç, kırmızı veya yeşilbiber vb. birçok sebze sizin ellerinizde güzel bir resme dönüşebilir.

Sebzelerden farklı şekiller çıkararak sunum yapabilirsiniz. Yani mesele bir ağaç görüntüsü oluşturabilir ya da karnabahar ve havuçla sevimli bir dede görüntüsü.

sunum-1

  1. sunum yaparken ihtiyacınız olacak malzemeler de vardır. Mesela kürdan, hemen hemen birçok lezzetin sunumunda şart olan ve yardımcı görevi gören bir malzemedir. Kürdana peynir sosis salatalık gibi yiyecekleri minik minik geçirebilir ve farklı bir atıştırmalık hazırlayıp şık bir şekilde sunabiliriz.

sunum-2  3.Sunum için özellikle tatlılarınız için renk renk meyveli kakaolu soslar alabilir ve tabağın üzerinde eğlenceli şekiller oluşturarak sunum yapabilirsiniz.

sunum-3  4.Yemek servis tabağı hazırlarken yemeği düzenli bir şekilde tabağa koyarak küçücük bir maydanozu üzerine oturtarak bile hoş bir sunum yapabilirsiniz.

sunum-4  5.Sunum yaparken en çok ihtiyacınız olacak şey ise, şık görüntüye sahip çeşitli tabaklar olacaktır. Çünkü görüntü şık tabaklarla bir bütün haline gelecektir.

sunum-5

Bir önceki yazımız olan Komposto Tarifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sofra Sunumu Nasıl Olmalı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ