Kadına Dair Herşey

Soğuk Havalarda Cilt Bakımında Dikkat!

Soğuk Havalarda Cilt Bakımında Dikkat!

Soğuk kış günleri çeşitli sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Cildin en önemli bakımı ise gerekli olan nemi sağlamak oluyor. Soğuk havalarda cilt kepeklenmesi olarak ta bilinen pul pul dökülmeler hemen hemen herkesin başına gelmiştir.  Kış aylarında soğuk hava ile birlikte ısıtma sistemlerinin ortamdaki havayı kurutması cildi de ciddi derecede etkiliyor. Peki, cildin pul pul dökülmesine ne iyi gelir? Bu soruyu cevaplarken bunun neden olduğunu bilmek büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Ciltte kuruluk bu soruna yol açtığına göre bu kuruluğu gidermek gerekiyor. Bu durumda pul pul dökülen cilt için krem kullanarak cildin ihtiyacı olan nem değeri yakalanmalıdır.

Cilt bakımında her zaman ilk sırada cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlamak oluyor. Nemlendirici kremler bu konuda önemli ölçüde fayda sağlıyor. Pul pul dökülen cilt için krem kullanmakta etkili bir yöntem olacaktır. Soğuk havalarda sıklıkla yaşanan ve vücudun her yerinde görülürken kollar ve bacaklarda sıklıkla görülen cilt kepeklenmesi ile birlikte kaşıntı sıklıkla görülen bir sıkıntıdır.  Cildinizi nemlendirmek ve bununla  beraber bulunduğunuz ortamında kış aylarında nem dengesini korumak cildinizi korumaya büyük ölçüde yardımcı olacaktır.  Cildin pul pul dökülmesine ne iyi gelir? Sorusunun da ilk ve öncelikli cevabı bu şekilde olmaktadır.

Cildin pul pul dökülmesine ne iyi gelir?– bunları sıralamak gerekirse cildin nem dengesini korumak ilk sırada yer alıyor. Cildinizin nem dengesini korumak için kış aylarında her gün duş almaktan kaçırmanın gerekiyor. Vücut nemlendiricileri vücut tam kurumadan süzüldüğünden daha etkili bir sonuç vereceğini göreceksiniz.  Cilt kepeklenmesi olarak ta adlandırılan ciltte görülen pul pul dökülmeler önlemek bu şekilde daha kolay olacaktır.  Hem yüze hem de tüm vücuda sürülen kremlerin cilt tipine uygun olması da oldukça önemlidir. Pul pul dökülen cilt için krem kullanırken cilde mümkün olduğu kadar hızlı nüfuz eden kremler ile daha başarılı sonuçları elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda ağzı açık su bulundurarak ta bulunduğunuz ortamda havanın kurumasını önleyebilirsiniz. Böylece cildinizi de fazla kuru ortamdan korumuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Güzellik Sırları Arayanlara Evde İşte Doğal 100 Hile başlıklı makalemizde doğal güzellik ve güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.


Soğuk Havalarda Cilt Bakımında Dikkat! Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE