Kadına Dair Herşey

Sokak Modasında 2016 Trendleri

Sokak Modasında 2016 Trendleri

Moda denilen olgu tüm dünyayı kasıp kavuran ve dipsiz, sonsuz bir alandır. Artık moda her yerde ve moda sokakta! Artık sadece işe gitmek, bir mekana gitmek, düğüne gitmek ve diğer tüm seçenekler dışında, moda sokakta da nefes alıp veriyor. Sokak modasının öncüleri genel olarak yurtdışı çıkışlı olsa da Türkiye’de de çok başarılı uygulamalara rastlamak mümkün. Özellikle de en çok bayanların hoşuna giden sokak modası trendleri 2016 yılında da tam gaz aktif bir şekilde devam eden bir akım haline gelmiş bulunmakta.

Sokaklarda Renk ve Özgürlük

Moda denilince mutlaka akla gelen ilk şey moda haftalarıdır. Moda haftaları ve defilelerde bu yıl sokak modası konseptine fazlaca değinilmiştir. Artık sokakta daha renkli, daha salaş ve daha rahat giyim tarzına kavuşmak mümkün! Renklerin uyumsuzluğu, daha çok ev halini andıran sabahlık cinsi mantolar ile sizler de sokak modasının nabzını tutabilirsiniz. Özellikle de sokak modası Nişantaşı’nda kalbini hızla attırmaya devam ediyor. Sokağa çıktığınızda adeta kendinizi bir defilede zannedebileceğiniz bir mekan. Bunun yanı sıra sokak modası Türkiye’de bir akım olarak çığ gibi büyümektedir.

Sokak Modasına Kış Geldi

Kışın gelmesi ile sokak modasında da farklılıklar yaşanmaya başlandı. Daha salaş ve bol kesim olan pançolar ile bayanlar oldukça rahat bir görünüme kavuşabiliyor. Bunun yanı sıra sokak modası kış konseptlerinde daha çok deri ayrıntılara yer verilmiş bulunmakta. Deri ile salaşlığın birleşmesi oldukça farklı bir tarzın kapılarını açıyor. Dizi yırtık deri taytlar ile kombin edilen kıyafetler oldukça göz kamaştırıyor. Atkı ve şal gibi aksesuarlar ise kışın sokak modasının olmazsa olmazları. Özellikle de şapka olarak sıkı berelerin kullanılması da şıklığı arttıran unsurlar arasında yer alıyor.

Sokakta Zıt Renkler

Artık renk uyumunun rüküş karşılandığı bir döneme girmiş bulunuyoruz. Daha çok zıt renklerin birbirleri ile kombin edilmesi daha fazla öne çıkmakta. Farklı renkler ile farklılıklarını ön plana çıkartmak isteyen bayanlar bu sayede oldukça dikkat çekebilmekte. Mor bir elbisenin altına kırmızı koton çorap giyen birini görürseniz artık buna şaşırmak da mümkün olmamakta. Özellikle de genç kızların oldukça kullandığı sokak modası stilleri hem rahat hem de farklılığın göstergesi haline gelebiliyor.

Sokak Modasının Tamamlayıcıları

Sokaklarda modanın tamamlayıcısı olan çeşitli alternatifler vardır. Genel olarak sokak modası erkek tarzlarında da sıkça kullanılan fular ve atkılar şıklığın tamamlayıcısıdır. Bunun yanı sıra kullanmak için değil daha çok aksesuar niteliğinde kullanılan baston şemsiyeler de sokak modası kış detaylarından en çok göze çarpan tamamlayıcılarıdır. Ayrıca çantaların yumuşak deri ve elde taşınan modelleri çok daha fazla tercih edilmektedir. Sokak modasında çantaların da rahat bir görünüm içerisinde olması sağlanarak kombinlerde derinlik kazandırılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Blazer Ceketlerle Kombin Önerileri başlıklı makalemizde blazer ceket ve deri ceket kombin hakkında bilgiler verilmektedir.


Sokak Modasında 2016 Trendleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ