Kadına Dair Herşey

Şömine Seçiminde Dikkat Edilecekler

Şömine Seçiminde Dikkat Edilecekler

Günümüzde evlerin ısıtılması için merkezi ısıtma sistemleri ya da teknolojik ısıtma sistemleri kullanılsa da, şöminelerin oldukça şık ve vazgeçilmez oldukları da aşikar. Bu nedenle evinizde şömine kullanmak isteyebilirsiniz fakat şömine kullanmak, kolay bir seçim değil ve şömine seçerken ev dekorasyon fikirleri seçeneklerinden yardım almalısınız.

İşte Şömine Seçiminde Dekorasyon Önerileri;

Mevcut evinize sonradan şömine eklemek hiç kolay bir işlem değil bu nedenle ilk olarak şömineyi hangi alanda kullanacağınıza kesin bir şekilde karar vermeniz ve şömineyi oraya eklettirmeniz gerekmektedir.

Şömineyi hangi alana eklettireceğinizi karar verdikten sonra şöminenizin tarzına da karar vermelisiniz. Gazlı, odunlu ya da elektrikli şömine seçeneklerinden bir tanesini, evinizin tarzına ve şöminenin ev içerisindeki konumuna göre seçmelisiniz.

somine-siyah

Şömine seçimi yaparken estetik bir görünümün yanı sıra teknik açıdan yeterliliği de göz önünde bulundurmalısınız. Mermer yapım şömineler daha estetiktir fakat elektrikli veya gazlı şömineler ısıtma açısından daha uygundur. Şömine seçiminizi yaparken şöminenin, evin genel atmosferine uyumlu olacak bir modelde olmasına özen göstermelisiniz.

Tüm bu detayların dışında ayrıca şömine seçimi yaparken, evin ve özellikle şöminenin kullanılacağı alanın büyüklüğü de göz önünde bulundurulması gereken bir detaydır.

Kapalı sistem şömine seçenekleri, zehirlenme ve yangın tehlikelerine karşı daha kullanışlı ve güvenilirdir. Bunun yanı sıra oldukça ekonomiktirler.

Kapalı sistem şömine yerine açık sistem şömine tercih ediyorsanız eğer kıvılcımların sıçraması riskine karşı şöminenizin önüne cam paravan seti çektirmeyi unutmamalısınız.

Şömine seçiminizi yaparken ve seçiminizi yaptıktan sonra bile uzman bir kadro tarafından yardım almanız gerekmektedir.

beyaz-renk-tasarimli-somine

Şömine Kullanıma Dair;

Şöminenizi aktif bir şekilde kullanacaksanız eğer gürgen, meşe, kayın gibi odun seçeneklerini tercih edin. Bu odunlar daha yavaş yanar ve daha uzun süre ısınma vaat ederler. Tüm bunların yanı sıra kıvılcım sıçratma gibi bir riskleri de bulunmamaktadır. İyi havalandırılmış ve kapalı alanda muhafaza edilmiş ağaçları tercih etmelisiniz.

Şömine haznesinin aşırı dereceyle ısıtılması tehlike arz etmektedir.

Afrika kökenli ağaçların, yağ, alkol ya da akaryakıt, kömür gibi kimyasalların kullanılması şöminelerde yasaktır.

Bir önceki yazımız olan Küçük Balkonlarınızı Geniş Gösterecek Dekorasyonlar başlıklı makalemizde Balkonu geniş göstermek için dekorasyon, küçük balkon derasyonu ve küçük balkonu geniş göstermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Şömine Seçiminde Dikkat Edilecekler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ