Kadına Dair Herşey

Son Yılların Trendi: Siyah Tasma (Choker) Kolyeler

Son Yılların Trendi: Siyah Tasma (Choker) Kolyeler

 

Takı dünyasında “Choker” diye de bilinen tasma kolyeler özellikle son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Bu kolyeler, aslında 1990’lı yıllara ait aksesuarlardır ancak, 2014 yılı itibari ile yeniden moda olmuştur. Özellikle, 2015 ve 2016 yıllarında, kadınların boynunda en sık rastlanan aksesuarlardan biri haline gelmiştir. Bu kolyeler, her mevsim kullanılabilmekte olup, çeşitli modelleri bulunmaktadır.

Moda ikonlarının en çok tercih ettiği kolye tiplerinden biri olan, tasma kolyeler, her mevsim kullanılabilmektedir. Ancak, daha çok sonbahar ve kış aylarında tercih edilmektedir. Metal, kumaş, gümüş, altın gibi birçok malzemeden yapılabilen bu kolyelerin, 2016 yılının da kolye trendi olacağı düşünülmektedir. Çeşitli siyah tasma (choker) kolye modelleri bulunmaktadır.

Tasma Kolyelerin Gelişimi

Tasma kolyeler, başlarda, balerinlerin kullandığı aksesuarlar olarak görülmekteydi. Eskiler, boyunlarına siyah kurdele takarak “tasma kolye” trendini başlatmışlardır. Günümüzde ise, tasma kolyeler sadece kumaştan değil, aynı zamanda çeşitli materyallerden üretilen kelepçeler halinde de, takı mağazalarının raflarında yer almaktadır. Siyah tasma (choker) kolye modellerini internet üzerinden de araştırabilirsiniz.

Tasma Kolyelerin Kullanımı

Tasma kolyeler, özellikle uzun ve ince bir boyuna sahip olan kadınlar tarafından kullanıldığında, büyüleyici bir etki yaratmaktadır. Tasma kolye çeşitlerinde, birçok alternatif bulunmaktadır. Hemen hemen herkesin tarzına uygun, farklı siyah tasma (choker) kolye modelleri vardır.

Tasma Kolye Kombinleri

Tasma kolyeler için, çeştli kombin seçenekleri vardır. Hatta neredeyse, farklı kombinler ile birlikte kullanılabilecek farklı tasma kolye çeşitleri bulunmaktadır. Tasma kolye modelleri arasında en çok revaçta olanlar ise, altın görünümlü, kelepçe tipindeki tasma kolyelerdir. Tasma kolyeler, zaten son derece ilgi çekici aksesuarlar olduğundan, yanında çok gösterişli aksesuarların kullanılması önerilmez.

Tasma Kolye Nerelerde Bulunur?

Günümüzde, tasma kolyeler o kadar popüler olmuştur ki, tasma kolyelerin bulunmadığı takı dükkânları yok denecek kadar azdır. Çeşitli formlarda, renk ve özelliklerde tasma kolyeler bulunmaktadır. Ayrıca, internet üzerinden de tasma kolye satın ala bilmek mümkün oluyor. Son yıllarda, kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan tasma kolyeleri bu yıl birçok mağaza ve vitrinlerde görmeye hazır olun.

Bir önceki yazımız olan Rugan Bot ve Çizmeler başlıklı makalemizde rugan ve rugan ayakkabı hakkında bilgiler verilmektedir.


Son Yılların Trendi: Siyah Tasma (Choker) Kolyeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ