Kadına Dair Herşey

Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Sosyal medya sitelerini kullanan kişilerin sayısı günümüzde bir hayli artmıştır. Çünkü teknolojinin gelişmesi, bilgisayar kullanan kişilerin artması, akıllı telefonların tercih edilmesi ve internete erişim kolaylığı sosyal medyanın gelişmesine oldukça katkıda bulunmuştur. Sosyal medya doğru kullanıldığında oldukça güzel bir araçtır. Çünkü arkadaşlarınızla bağ kurmanızı sağlayan sosyal medya çok fazla kullanılması halinde avantajdan dezavantaja dönüşebilmektedir.

Sosyal Medya kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

sosyal

Sosyal medyanın faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Birçok arkadaşımızla iletişim kurmamızı sağlayan sosyal medya uzun zamandır görüşme veya birbirinizi bulma imkanı olmayan arkadaşlarınızla da iletişim kurma imkanı sunar. Ancak arkadaşlarınızla sadece sosyal medya üzerinden görüşmek bağları zayıflatabilir. Bu sebeple belirli arkadaşlarınızla sosyal medya dışında da görüşerek sosyal medyanın zararlarından kurtulabilirsiniz. Fotoğraf paylaşımı da sık sık kullanılmaktadır. Fotoğraf paylaşırken başkalarına zarar verilmediğinden emin olmalıyız. Sosyal medya yalnız olmadığınızı hissettirmesinden dolayı oldukça önemlidir. Herhangi bir paylaşımınıza anında cevaplar gelebilir ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Sosyal medyada kullanılan cümleler veya yazılar önemlidir. Bu sebeple kimseyi kırmayacak yazıların paylaşılması gerekir. Aksi halde çeşitli restleşmeler yaşanabilir ve arkadaşlarınızla aranız bozulabilir.

Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri

Sosyal medyayı kullananların sayısı arttıkça hayatımızdaki önemi bir hayli artmıştır. Birçok bilgiyi ve haberi sosyal medya üzerinden sağladığımızdan dolayı ilgi tamamen bu alanlara kaymış bulunmaktadır. Sosyal medya haberleri sayesinde her şeyi kolaylıkla ve kısa sürede öğrenebilmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Tembel Sevgili başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ