Kadına Dair Herşey

Sperm Sayısını Arttırmak

Sperm Sayısını Arttırmak

Çocuk sahibi olmak kan erkek fark etmeksizin birçok kişinin hayalini kurduğu bir istektir. Eğer erkekte sperm problemleri yaşanıyorsa kadının gebe kalma olasılığı da gitgide düşmektedir. Bundan dolayı bir süre denemelere rağmen gebe kalınamaz ise hem erkeğin hm de kadının uzman doktorlar ile görüşerek sorunun ne olduğunu anlamaları gerekmektedir. erkekte sperm sayısının az olması da çocuğunuzu olmasının önünde duran bir engeldir. Düşük sperm sayısı doktorunuzun yapacağı semen testi ile anlaşılmaktadır. Genelde normal seviyelerde olması gereken sperm sayısının altında kalan sperm sayısı düşük sperm sayısı denilerek adlandırılır. Peki, sperm sayısı nasıl artar?

Sperm Sayısını Arttırmak

Günlük Yaşantınızı Değiştirin

sperm sayısını arttırmak için

Baba olmak istiyorsunuz lakin sperm sayısından dolayı olamıyor musunuz? Sperm sayısını arttırmanın bazı yolları bulunmaktadır. Gelin bu yolları hep birlikte inceleyelim. Öncelikle belirtmeliyiz ki kötü hayat koşulları bu yolda size büyük engel. Özellikle sigara, alkol ve çere kirliliğinin sperm sayısını etkilediği bilim adamları tarafından onaylanmıştır. Bunların yanı sıra testislerin aşırı ısınması da sperm sayısını düşürmektedir. Bundan dolayı testislerin çok ısınmamasına dikkat etmek gerekir. Bunu engellemek için çok dar pantolonlar ve iç çamaşırları giymemeniz gerekir. Özellikle külot yerine rahat edebileceğiniz boxerlar tercih edilmelidir. Bunların yanı sıra sperm sayısını arttırmak için sıcak banyo ve saunadan da kaçınmalısınız. Ayrıca eğer futbol gibi sporlar yapıyorsanız bu sporlar sırasında jockstrap gibi iç çamaşırlar giyebilirsiniz. Bu çamaşırlar topun penise gelmesini ve dolayısıyla spermlerin ölmesini engelleyecektir.

Stresi Hayatınızdan Çıkartın

Stresi Hayatınızdan Çıkartın

Düşük sperm sayısı nasıl artar sorunusun cevabını vermeye devam ediyoruz. Bu sorunun bir diğer çözümü ise bitkisel yağlar ile vücudunuza masaj yapmaktır. Masaj vücudunuzdaki kan akışını hızlandırır. Öylece artan kan dolaşımı da daha fazla sağlıklı sperm demektir. Hayatımızın hemen her alanına etki eden stres sperm kalitesini de düşürmektedir. Bundan dolayı stresten uzak durmanız gerekmektedir. stres dolayısı ile cinsel fonksiyonlarınızda azalma olur ve bundan dolayı da sperm sayısında düşme görülür. Aşırı stres altında sperm üretimi tamamen bile durabilmektedir. Bunun nedeni stres hormonları testosteron üretimini yapmakla görevli olan Leyding hücrelerini engeller. Sperm üretimini çoğaltmak için uykunuzu iyi alın ve stresten uzak durun.

Bir önceki yazımız olan Ses Kısıklığı ve Tedavisi başlıklı makalemizde Evde ses kısıklığı tedavisi, Ses kısıklığı sebepleri ve Ses kısıklığı tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sperm Sayısını Arttırmak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ