Kadına Dair Herşey

Streç Filmin 10 Adet Bilmediğiniz Kullanım Alanı

Streç Filmin 10 Adet Bilmediğiniz Kullanım Alanı

 

Hepimizin evlerinde mutfakların baş köşesinde sıkça kullandığımız malzemelerden birisidir streç filmler.Bu ürünü belki sadece gıda saklamak ve korumak maksadıyla kullansak da,aslında bunun dışında da oldukça farklı kullanım alanları mevcut.İşte streç filmlerin belki de daha önce hiç duymadığınız ve bilmediğiniz 10 farklı kullanım alanını  sizler için bir araya getirdik.

 

Muzları taze tutmak için streç film kullanabilirsiniz

Muzu taze tutmak

Muzların renklerinin solması ve ihtiyaçları olan nemi sağlayabilmesi için streç filmlerden yardım alabilirsiniz.Bunun için muzların sap kısmını streç film ile bu şekilde kaplayın.Bu şekilde muzların ilk günkü gibi taze kalmalarını sağlamanız mümkündür.

 

Cilt bakımında streç film

Yüz bakımı

Yüzünüze uyguladığınız bakımı streç film ile uygulayabilirsiniz.Sürdüğünüz kremin üzerine bu şekilde streç filmi sarmanız halinde çok daha etkili bir sonuç alırsınız.

 

Bardaklar için kapak yapmak için

Bardak kapağı

Spor yaparken içtiğiniz sıvıların dökülmemesi adına streç filmle bu şekilde bardak kapakları yapabilirsiniz.

 

Çocuklarınız için eğlence

Yaratıcı çocuk oyunu

Streç filmleri çocuklarınız için yaratıcı oyunlar yaratmak için de kullanmanız mümkün.Hem de elleri kirlenmeden.Bunun için bir parça kağıda biraz boya dökün ve üzerini streç filmle kaplayın.Bırakın çocuklarınız yaratıcılıklarını konuştursun

 

Sinekler için tuzak

Meyve koruyucu

Evdeki sinekleri bırakın bu bardak yakalasın.Bir karton bardağın içerisine birkaç parça meyve koyun ve ağzını streç filmle kaplayın.Ardından bu kapağın üzerinde bıçakla ufak bir delik açın.Sinekler buraya gelecektir.

 

Taze bir çiçek buketi

Buket yapmak

Evinizdeki çiçeklerin hemen solmasını engellemek için streç filmlerden yardım alabilirsiniz.Bunun için çiçeklerin sap kısımlarını  ıslak bir kumaşa sarıp,streç filmle kaplayın.Çiçekleriniz çok daha uzun süre suya koyana kadar dayanıklı olacaktır.

 

Taşınma işlerini kolaylaştırmak için

Evden taşınmak

Taşınırken ıvır zıvır eşyalarla uğraşmak büyük eşyaların taşımaya göre daha uzun zaman alır.Bunun için streç filmler biçilmiş kaftandır.İlk aldığınız gibi yeni yerine götürmenizde büyük yarar sağlayacaktır.

 

Boya rulolarının kurumasını engeller

Boya fırçası koruyucu

Boya yaparken ara verildiğinde kuruyan fırçalar büyük sıkıntı yaratır.Bunu engellemek için fırçaları streç filmle sarın.

 

Temiz bir buzdolabı için

Temiz buzdolabı için

Streç filmleri buzdolabı raflarının üzerine serin ve kirlendiğinde tek hamlede çıkartın.

 

Kozmetik malzemelerinin dökülmesini engelleyin

Şampuan dökülmesi

Özellikle tatile giderken bu tarz eşyaların dökülmesi büyük derttir.Bunun için streç filmlerle ağzını kapadığınız malzemelerinizin sağa sola dökülmesine engl olabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İşte Karşınızda Dünyanın En Yakışıklı Erkeğinin Değişimi başlıklı makalemizde dünya erkek güzeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Streç Filmin 10 Adet Bilmediğiniz Kullanım Alanı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ