Kadına Dair Herşey

Stres Kilo Aldırıyor Mu?

Stres Kilo Aldırıyor Mu?

stres-3Günümüzün en temel sorunları arasında artık stres yer almaktadır. Günün her anında yaşamış olduğumuz stres ister istemez hayatında olumsuz bir şekilde etki etmesine neden oluyor.  İnsanları gerek psikolojik gerekse de biyolojik anlamda olumsuz yönde etkileyen stresle mücadele etmek çoğu zaman bay ve bayanlar için sanıldığı kadar kolay değildir. Stres ile  kilo alımı konusunda bir bağ vardır. Stresli olan kişiler stresini gidermek için daha çok yiyecek tüketimi yoluna başvurarak kendilerini daha çok rahatlatmayı isterler…

Özellikle tüm dünya da olduğu kadar ülkemizde de her an her saniye stres yükümüz ister istemez daha da fazla artış göstermeye başlamıştır Zorlu yaşam şartları, sınav kaygıları ve yoğun iş temposu insanında ister istemez sürekli stres altında bulunmasına da neden oluyor. Fakat bilinip daha dikkatli olunması konu şu ki madem stresle başa çıkamıyorsunuz stresle mücadele içerisine girerek kontrol altında tutabilmenizde sizin elinizde olacaktır.

Stres Kilo Artışının En Büyük Nedeni

stres-1Duygu durum bozukluğu geliştiği an stres hemen kendini belli ederek ortaya çıkmaktadır. Özellikle stres altında olan kişiler kişiler psikolojik anlamda kendilerini iyi hissetmeyerek her an her saniye yaşamıyla ilgili olarak bir kaygı duymaya başlarlar. Özellikle uzman doktorlara göre bölgesel yağlanmaların en büyük etkenlerinden birisi de stres olduğu söylenmekte ve stresle başa çıkılması uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Stresli bir ortamda eğer duruyorsanız mümkün olduğu kadar ortamınızı değiştirmeli ya da kendinize yeni bir iş kapıları yaratmaya çalışmanız gerekiyor. Aksi takdirde kilo alımı aşırıya kaçarak sizleri negatif anlamda etki altına almaya başlayacaktır. Üstelik stres kilo artması konusunda değil obeziteye kadar gidebilecek sorunlar içinde insanların hayatlarında büyük bir tehdit oluşturmaya başlıyor. Stresi azaltmanız için özellikle stres için bitkisel çaylar mutlaka tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede stres sorunlarıyla mücadele etmeniz daha kolay olmaya başlayacaktır.

 

Kilo Almamak İçin Stresten Nasıl Kurtulabilirim?

stres-2Hayatınızı daha negatif bir ortamdan çok pozitif bir yaşam alanına dönüştürmek stresten kısa zaman içerisinde kurtulmanıza ve aşırı kilo alımı sorunlarınızdan da bir an önce kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Stres kilo aldırıyor mu pek çok kişinin aklında yer alan soruların başında yer alsa evet stres hem de fazlası ile kilo aldırıyor diyebiliriz. Kişinin ruh hali yemek yerse stresten kurtulacağını ve daha rahatlayacağını tetiklediğinden dolayı baktığımızda hemen herkes artık stres halindeyken ilk iş olarak yemek yemeyi tercih ediyor. Böyle durumlarda stres ortamından uzaklaşarak kendinize daha çok hoşlanacağınız ve mutlu olacağınız uğraşlar seçmeniz stresten uzaklaşmanızı ve kilo almamanızı sağlayacaktır. Hatta çevremizde de stresli bayanların hiç anlamadan 5-10 kilo daha fazla kilo aldıkları görülebiliyor. Üstelik alınan kilolarda verilmesini zorlaştırırken kişiye daha yük gelmeye başlıyor.

Bir önceki yazımız olan Bisiklet Sürmek Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Stres Kilo Aldırıyor Mu? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ