Kadına Dair Herşey

Stresin Yol Açtığı Hastalıklar

Stresin Yol Açtığı Hastalıklar

Yaşam şartları artık bize çok acımıyor. Bu nedenle günlük koşuşturmacalar yoğunluklar sorumluluklar her biri omuzlarımız baskı yaparken kocaman stres halinde içimizi kemiriyorlar. Oysaki sağlığımızdan ve yaşam kalitemizden alıp götürdüklerini bilseniz, durup bir düşünür bu stres dolu hayat bir çekin düzen vermek için her şeyi yaparsınız.

Sağlığınız En Kıymetliniz.

Eğer bir insan sağlığını kaybederse ne elindeki vaktin ne de elindeki paranın bir kıymeti olmaz. Çünkü hiçbirini sağlığınız yokken kullanamazsınız. Bu nedenle sağlığınız yerindeyken bunun için şükretmeli ve onu korumak için elinizden geleni yapmalısınız. En önemlisi stresten uzak durmalısınız. Çünkü birçok hastalığın kaynağı strestir.

Stresin Yol Açtığı Hastalıklar Nelerdir?

  1. Özellikle çok stresli zamanlarınızda beyninizin içinde büyük bir yük taşıyormuşsunuz hissi olur yani stres; bitkinlik yorgunluk ve aşırı sinirlilik hali yapar
  2. Kalp hastalıklarının en çok beslendiği şey strestir. Sizde bir gün yoğunluktan ve stresten dolayı kalp sağlığınızı tehlikeye sokabilirsiniz bu yüzden çok dikkatli olmalısınız
  3. Şiddetli baş ağrıları ve tansiyon hastalıklarının da önünü açtığı gibi fiziksel sırt ağrıları gibi rahatsız edici uyku kalitesini düşürücü ağrılar da yapar.
  4. En dayanılmazlarından biri ise migren rahatsızlığına yol açmasıdır. Ayrıca bağışıklık sisteminize zarar vererek bağırsak sisteminizin de zarar görmesine ve çok kolay bir şekilde soğuk algınlığı grip gibi hastalıklara yakalanmanıza yol açabilir.
  5. Unutmamalısınız ki, kanser, verem gibi aklınıza getirmek istemediğiniz birçok hastalık stresin çok olduğu kişilere bağışıklık sistemini kolaylıkla çökerterek uğramaktadır.

Eğer siz kendinizi ve sağlığınızı biraz önemsiyor iseniz mutlaka stres altında kalmamaya özen göstermelisiniz. En azından bazı şeylerin önemsizliğini kabul edip ruhunuzu daraltmayın. Böylelikle de stres altında hissetmeyin kendinizi.

Bir önceki yazımız olan Solunum Yolları Enfeksiyonu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Stresin Yol Açtığı Hastalıklar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ