Kadına Dair Herşey

Su Dalgası Saç Modeli

Su Dalgası Saç Modeli

Su Dalgası Saç Modeli

Su dalgası saç modelleri hem tarz, hem rahat, hem de şık görünüşü ile uzun saçlı ve orta uzunluktaki saçlara sahip tüm kadınların tercih edebileceği saç modelleri arasında yer alıyor. Özellikle sarı ve tonları şeklinde saç renklerine sahip olan kadınların; ara geçişli renklerden hoşlanan bayanların tercih etmeleri gereken bir saç modeli olarak tanımlamamız mümkündür. Su dalgası; sportif ortamlarda, klasik ortamlarda kombin ile tamamlanması halinde tercih edilebilecek ve nihayetinde çok fazla ortama uyum sağlayabilecek bir saç modelidir.

Su Dalgası Saç Modeli

Su Damlası Saç Modellerinde Saç Uçlarının Görünümü

Su damlası saç modelini tarzınız olarak benimsedi iseniz mutlaka saç uçlarınıza ayrıca özen göstermeni gerekmektedir. Su dalgası; dalgalı ve düz arasında kaldığı için saç uçlarının çok daha dikkat çekmesine neden olur. Özel bakım kürleri kullanarak yahut da saç uçlarınızı düzenli olarak aldırarak saçlarınızın şık ve hacimli aynı zamanda bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Su Dalgası İle Perçem Uyumu

Su dalgası saç modeli ile birlikte perçem kullanmak aslında risklidir. Sebebi ise; perçemin boyuna uyum sağlayabilecek şekilde su dalgalarını ayarlayabilmenin zorluğu ile açıklanabilir. Perçeminiz düz kalır ise; su dalgaları ile perçeminiz uyumlu olmaz. Ama perçeminiz de su dalgası ise; bu defa daha kısa durabilir ve alnınızın geniş görünümünü kapatabilir. Ve hali ile; yüz hatlarınızı kapatabilir.

Su dalgası saç modeli ile perçem kullanmamak tüm bu risklerin göze alınmaması açısından verilebilecek en doğru karardır.

Sağ Taraf Ayrımına Ağırlık Verin

Su dalgası saç modeli yapmaya kararlı iseniz saçlarınızı klasik olarak ortadan ikiye ayırarak dalgalarınızı yaratmaya kalkmanız saçlarınızın fazlası ile olağan görünmesine neden olur. Bu nedenle su dalgası saç modeli ile birlikte saç ayrımının mutlaka sağ tarafa ağırlıklı olarak yapılması gerektiği yönündeyiz. Sizler de sağlarınızı sağ taraf ağırlıklı olarak ayırır iseniz su dalgası ile saçlarınızın çok daha dolgun ve bakımlı göründüğünü fark edeceksiniz. Buna ek olarak ise; alın görüntünüz ile birlikte yüz hatlarınız çok daha belirginleşecektir.

Kurdeleler İle Saçlarınızı Renklendirin

Su dalgası saç modeli ile birlikte saçlarınıza kurdele takar iseniz saçlarınız çok daha güzel ve modele uygun bir görüntüye kavuşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Örgü Saç Modelleri başlıklı makalemizde gölgeler ve renk geçişleri, Klasik örgü modelleri ve örgü hakkında bilgiler verilmektedir.


Su Dalgası Saç Modeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ