Kadına Dair Herşey

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma Kirpik Nasıl Takılır

 

Takma Kirpik Kullanmanın Avantajları

Takma kirpik kullanmak mükemmel kirpiklere ulaşmanın en hızlı yolu. Günümüzde birçok kadın takma kirpik kullanarak harika bir görünüme sahip oluyor. Gözler bir kadının en önemsediği ve makyajda en çok özen gösterdiği yerledir.

Göz makyajının mükemmel olması için kirpiklerin de uzun ve dolgun görünmesi gerekir. Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak herke nasip olmuyor. Çeşitli makyaj ürünleriyle kirpiklerin daha uzun ve dolgun görünmesi için numaralar yapılıyor.

Uzun ve zahmetli işlemlere gerek kalmadan takma kirpik kullanarak uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Çeşit çeşit takma kirpik arasından gözlerinize en uygun olanı seçebilir ve mükemmel kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpik kullanmak aslında gayet basittir. Sadece takma kirpik yakma yöntemini iyi öğrenmek ve doğru uygulamak gerekir. Takma kirpik takmak için üç ana malzeme gereklidir:

 • Kirpik yapıştırıcısı
 • Takma kirpik cımbızı ya da normal bir cımbız
 • Ve takma kirpik

takma-kirpik

 

Takma Kirpik Takarken Nelere Dikkat Etmeli

 • Malzemelerin kaliteli olması kirpik takma işlemini kolaylaştırır ve çıkma riskini azaltır. Takma kirpik için özel cımbızlar vardır, onları tercih etmeniz işinizi kolaylaştır.
 • Sıradan bir yapıştırıcı kullanmamalısınız. Buna çok dikkat edin. Kirpik yapıştırıcısı olarak ün yapmış yapıştırıcı markaları vardır.
 • Kullanacağınız takma kirpik kaliteli ve gözlerinize uygun olmalıdır.

Takma Kirpik Takma Aşamaları

1.Aşama

Göz makyajını tamamlamaktır. Göz makyajı için kullandığımız ürünleri tek tek uyguluyoruz. Göz farı, eyeliner, rimel ve kullandığımız hangi ürün varsa hepsini kullanarak göz makyajını tamamlıyoruz.

2.Aşama

İlk olarak kirpik yapıştırıcısını ince bir çizgi halinde takma kirpik tabanı boyunca sürüyoruz. İnce bir işlem yapmaya dikkat etmeliyiz. Yapıştırıcıyı takma kirpik tabanına güzelce sürüyoruz. Kaydırmamaya ve bulaştırmamaya dikkat ediyoruz.

3.Aşama

Yapışkanlığın artması için 30 saniye kadar bekliyoruz. İyice yapışkan olması için tam olarak bu kadar süre beklemelisiniz. Daha yapışkan olur diye süreyi uzatmayın.

4.Aşama

Bekleme süresi boyunca takma kirpiği her iki ucundan tutarak at nalı şeklinde büküyoruz. Bu işlem göz kapağımıza kolaylıkla yerleşmesini sağlayacak ve kayma olmayacak.

5.Aşama

Takma kirpiği gözümüze hizalayarak doğal kirpik diplerimize oturtuyoruz ve bastırıyoruz. Ne çok fazla bastırıyoruz ne çok yumuşak oluyoruz. Ayarında bir bastırma gücü uygulamalıyız. Takma kirpik takma işlemi içinde zor olan nokta burası gibi. Bu yüzden gözümüze zarar vermeden orta halli bir bastırmaca gücü uygulamalıyız.

6.Aşama

Takma kirpiklerin bir ucundan diğer ucuna doğru nazikçe baskı yaparak yapıştırıcının kurumasını bekliyoruz. İlk etapta süt beyazı renginde olan kirpik yapıştırıcısı,  kurudukça şeffaflaşır ve kirpikler doğal bir görünüme kavuşur.

İşlem sonunda doğal görünümlü kirpikler gözlerinizi tamamlar.

Takma Kirpik Takmanın Püf Noktaları

 • Kirpikler göz makyajı bittikten sonra takılmalıdır.
 • Takmadan önce cımbız yardımıyla kirpiğin göze uygun olup olmadığı ölçülmelidir.
 • Yapıştırıcı kullanırken dikkatli olmak ölçüyü kaçırmamak gerekir.
 • Kirpikleri yapıştırırken göz pınarlarına çok yaklaşmamak gerekiyor.
 • İlk başta kirpikler gözün en ortasına yapıştırılmalı, daha sonra kenarlar yapıştırmalı.
 • Doğal kirpikleriniz gür ise takma kirpik takmadan önce kıvırmanız gerekir.
 • Kirpikleri taktıktan sonra doğal görünüm için rimel sürülebilir.

 

Takma Kirpik İlk Deneyim

Takma kirpik kullanmak zor göründüğünden birçok kişi tercih etmiyor. Oysa çok kolay ve harika bir görünümü var. Takma kirpik ilk deneyim sırasında yukarıdaki maddelere dikkat etmelisiniz. Doğru ve özenli kullandığınızda çok memnun kalacaksınız.

İlk kez deneyenler kendileriniz garip hissedebilirler. Bu çok doğaldır ve geçicicidir. Zamanla alışır ve harika hissedersiniz.

Bir önceki yazımız olan Hidrojen Peroksit Nedir? başlıklı makalemizde hidrojen peroksit hakkında bilgiler verilmektedir.


Takma Kirpik Nasıl Takılır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ