Kadına Dair Herşey

Ten Renginize Göre Far Kullanımı

Ten Renginize Göre Far Kullanımı

Makyaj, bayanlar için oldukça önemli bir güzellik stilidir. Güzel görünmek için yapılan makyajlar, bazen yanlış seçimlerle güzelliğimize gölge düşürebilmekte ve kötü bir görüntü yaratmaktadır. Bayanların özellikle makyajda en özendikleri bölge gözlerdir. Gözleri ise en güzel gösterecek makyaj ürünlerinden biri farlardır. Doğru kullanıldığında bakışlardaki parıltıyı ve buğuyu ortaya çıkartır. Peki, doğal görünümlü makyaj yapabilmenin sırları nelerdir? Ten renginize göre seçeceğiniz farlar, sizin oldukça doğal görünmenizi sağlayacaktır.

Buğday Tenli Kadınlar İçin Far Önerileri

Buğday tenler, çok keskin ve ön plana çıkmayan bir ten rengi olduğu için makyajınızda doğallığı ve sadeliği tercih etmeniz uygun olacaktır. Ancak gözleriniz mavi veya yeşil ise göz makyajınızda biraz abartıya gidebilirsiniz. Bronz tenli bayanlar, far tercihi yaparken kahve tonları ile gölgelendirme yaparak kullanabilirler. Aynı zamanda beyaz tonlarında, sedefli farları göz pınarlarınızın ucundan başlayarak sürerseniz, oldukça etkileyici bakışlar yakalayabilirsiniz.

sarisin-kadin

Açık Tenli Kadınların Tercih Edebileceği Farlar

Açık renk ten rengine sahip bayanlar, diğer ten renklerine göre daha soluk ve donuk gözükürler. Bu sebeple yapılacak makyajda soluk bir makyaj değil yüzü daha canlı gösterecek bir makyaj olmalıdır. Açık tenli kadınlar, gözlerini kendilerine yakıştıkları derecede koyu makyajla süsleyebilirler. Bunda öncelik siyah, koyu ve uzun kirpikleridir. Far seçiminde ise gri, yeşil, mor, buğulu siyah ve açık kahve gibi gözde canlılık sağlayacak renkler tercih edilmelidir.

Esmer Tenli Bayanlar İçin Far Önerileri

Esmer tenli bayanlar makyaj için en şanslı gruba girerler çünkü yüz yapıları ve tenleri makyaj yapmaya oldukça uygundur. Makyaj yapmanın yolları doğru bilindiğinde olağanüstü görünümler ortaya çıkacaktır. Tabi ki burada da belli renk uyumları vardır. Esmer tenli bayanlar far rengi seçiminde doğallık isterlerse gri veya kahverengi gibi tonları seçebilirler. Eğer ihtişamlı bir göz makyajı isterlerse de gümüş ve bronz renkleri tercih edebilirler.

goz-resmi

Ten renklerine göre makyaj yöntemlerini far rengi seçme üzerinden sizler için anlattık. Değişik tonları da evde deneyebilirsiniz. Kendinize en çok yakıştığını düşündüğünüz renkleri kullanmanız her zaman en doğru seçim olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Saç Kesimi Değişince Herşeyin Değiştiğinin 14 İspatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Ten Renginize Göre Far Kullanımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ