Kadına Dair Herşey

Tesettür Giyiminde Saç Bakımının Önemi

Tesettür Giyiminde Saç Bakımının Önemi

 

Tesettür giyimin vazgeçilmezlerinden biri de eşarplardır. Ancak tercih edilen eşarpların kaliteli seçilmesi saçların nefes alması açısından çok önemlidir. Kullanılan eşarpların şık olmasının yanı sıra saç ve saç derisinin nefes almasını sağlayacak ipek kumaştan tercih edilmesi çok önemlidir.

Tesettürlü bayanlar gün boyu başörtüsü ve bone taktığı için saçlarda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle saçlara belirli aralıklarla bakım yapılması gerekmektedir.

Sıkı Topuz Yapmaktan Vazgeçin

Muhafazakar giyimin tamamlayıcısı olan başörtüsünü tamamlayabilmek için sıkı ve yüksek topuzlar yapmaktan vazgeçin. Başörtüsünü bağlamadan önce saçlarınızı sıkı bir şekilde toplamak yerine gevşek toplamanız daha uygundur.

Saçları sıkı bir şekilde toplamak saç derisine büyük zarar verir. Bu nedenle saçlarınızı fazla zorlamamalı ve başörtüsünün daha güzel gözükmesini sağlamak için sıkı ve yüksek topuzlar yapmak yerine süngerleri tercih edebilirsiniz.

Tesettür Giyimde Başörtüsünün Doğru Kullanımı

Gün boyunca bone ve başörtüsü kullanımı nedeniyle saçlar hava alamaz hale gelmektedir. Saç derisi hava alamadığı için günlük bakımlar yardımıyla saçlara bakım yapılması gerekmektedir.

Seçilen başörtüsü ve bonelerin parlak kumaştan yapılan saten başörtülerden seçmek yerine pamuklu veya ipek kumaş kullanarak saç ve saç derisinin hava almasını kolaylaştırabilirsiniz.

Tesettür giyimde başörtüsünün önemi çok büyüktür. Kıyafeti tamamlama özelliği bulunan başörtüsünün şık olması kadar kullanışlı ve kaliteli olması saç ve saç derisini koruma adına çok önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanız İçin Beş Etkili Yol başlıklı makalemizde kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Tesettür Giyiminde Saç Bakımının Önemi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ