Kadına Dair Herşey

Tesettürlü Gelin Başı Seçimi Ve Modelleri

Tesettürlü Gelin Başı Seçimi Ve Modelleri

Her genç kızın rüyası olan gelinlik evlilikten önce hanımların en hassas davrandığı konudur. Çeyizler hazırlanır, ev eşyaları alınır ve son aşama olan düğüne gelindiğinde gelinlik seçimi her şeyden daha çok zorlar gelinleri. Günlerce bazen haftalarca süren gelinlik arayışı nihayete erdiğinde her şey bitmiştir dersiniz ama yanılırsınız. Çünkü sıra gelinlik modellerini bulmak kadar zor olan gelin başı seçimine gelmiştir.

Tesettürlü Bayanların Gelinlik ve Duvak Seçimi

Kapalı gelinlik modelleri arasından kendisine uygun olanı seçen tesettürlü hanımları bekleyen daha zorlu bir süreç vardır. Bu süreç özellikle tesettürlü bayanlar için zordur. Çünkü yalnızca klasik bir duvak seçiminin ötesinde gelinliğin tamamlayıcısı olan tesettürlü gelin başı modellerinden birini de seçmesi gerekecektir. Seçilecek hatalı veya gelinliğe uyumsuz bir model gelinliğin kendisini de kötü gösterecektir.

tesetturlu-gelinbasi-modeli

Tesettürlü Gelin Başı Trendleri Nelerdir

Günümüzde tesettürlü hanımların artışına paralel olarak tesettürlü gelin başı modelleri de artış göstermektedir. Bu sayede her zevke hitap eden yüzlerce modelden birini seçerek şıklığı tamamlamak mümkündür. Her yıl olduğu gibi bu yıl da var olan klasik modellerin yanında boncuklar ve tüllerle süslenmiş kabarık duvaklarla desteklenen gelin başı modelleri görülmektedir. Boynu açıkta bırakan ve yine uzun duvaklarla desteklenen modeller de bu yılın trendleri arasındadır.

tesetturlu-gelin-basi-secimi

Tesettürlü Gelin Başı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gelin başı seçimi kadar önemli olan bir diğer konu seçilen modelin yüz hatlarınıza uyumlu olup olmadığı meselesidir. Çok farklı birbirinden şık modeller arasında tercih yaparken bu ayrıntı da göz ardı edilmemelidir. Seçtiğiniz gelin başı modeli ne kadar güzel olursa olsun sizin yüz tipinize uygun değilse, hiçbir zaman istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz. Bu yüzden seçimden önce kendi yüz tipinizi bilmeli ve yüzünüzü olduğundan uzun veya kilolu gösterecek modelleri elemelisiniz. Bunun dışında yukarıda da belirttiğimiz gibi seçilen gelin başının gelinliği tamamlayıcı nitelikte ve gelinlik kumaşına uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Aksi halde hayatınızın en mutlu gününün kabusa dönüşmesi muhtemeldir.

Bir önceki yazımız olan Geçmişten Günümüze Moda Trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Tesettürlü Gelin Başı Seçimi Ve Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ